דגמי עבר שעדיין חיים ובועטים בשוק הרכבים המשומשים

buypostil

buypostil

קרדיט: Shutterstock

 

—תוכן שיווקי—


חלקם הפכו ללהיטי מכירות בישראל, אחרים הפציעו לכמה שנים ונעלמו, ויש כאלה שעדיין מככבים בשוק רכבי יד 2. בואו להכיר אותם

יוני אביב – בשיתוף מימון ישיר

הצרכן הישראלי – לא רק בשוק הרכב, בכלל – נחשב לכזה שמאמץ מוקדם יחסית חידושים וטכנולוגיות חדשות. זה אומר שדגמים חדשים ואפילו יצרניות רכב חדשות המגיעות לישראל מקבלות סיכוי לא רע להצליח כאן, לפחות עד שיתחיל "הדיבור" שיקבע האם מדובר במכונית שתישאר איתנו לשנים, או שתהפוך לאפיזודה חולפת. במקביל, קורה לפעמים דבר נוסף. לפעמים מגיעים לישראל דגמים שנמכרים לא רע, זוכים לשם טוב בקרב ציבור הנהגים, ואפילו נשארים מספיק כדי לשווק יותר מדור אחד או שניים, אבל אז פשוט נעלמים לנו מהראדאר. לעיתים זה בגלל שהיצרנית פשוט הפסיקה את ייצור הדגם בכל העולם, או הציגה לדגם הזה "יורש" שהוא בעצם דגם אחר. לפעמים הדגם ימשיך להימכר בעולם, אבל לישראל לא יגיע יותר בגרסאות חדשות, ובעצם ישאיר את הנהג הישראלי לחפש אותו רק בשוק המכוניות המשומשות. בשני העשורים האחרונים היו כמה וכמה דגמים כאלה – שזכו לפופולריות די גדולה, אבל אז נעלמו, ומאז ממשיכים לחיות לא רע דווקא בשוק המכוניות מיד שנייה. הנה כמה מהם:

יונדאי i30

כבר למעלה מעשור שהיצרנית הקוריאנית מככבת בצמרת טבלאות המכירה של השוק הישראלי, עם כמה וכמה דגמים. תמצאו שם משפחתיות, סופר מיני, ג'יפונים ועוד, אבל מאז 2021 לא תמצאו שם את ה-i30 הפופולרית. הסיבה לכך היא ששיווקה הופסק בישראל, וכעת תוכלו לרכוש רק יונדאי i30 יד 2 *. מי שיבחר לעשות זאת יגלה שעדיין מדובר בשחקנית די חזקה בשוק המשומשות, בזכות שילוב של היצע מעניין של מנועים, רמת אבזור גבוהה ביחס למקובל בקטגוריה, וכמה מערכות בטיחות מהסוג שלא תמיד קל למצוא בדגמים מרמת המחיר הזאת. גם כמכונית לא חדשה, היונדאי i30 יד 2 נחשבת ככזאת שמעניקה תמורה טובה לכסף. בשוק המשומשות ניתן למצוא למשל את דגם הטורבו פרימיום (מנוע 1.4 ליטר, 140 כ"ס), שנת 2020 – סביב המאה אלף שקלים, תלוי כמובן ברמת הגימור, מצב המכונית וכד'.

דייהטסו סיריון

בשלב מסוים נדמה היה שכל המכוניות הקטנות בישראל היו מדגם סיריון של היצרנית היפנית דייהטסו. הדור השני של הסופר מיני הקומפקטית החל להיות משווק בישראל בשנת 2006, והפך כמעט מיד לסנסציה מקומית. היה שם מנוע 1.3 ליטר שידע לייצר 87 כוחות סוס, והתחבר יפה יפה לתיבה אוטומטית בעלת 4 הילוכים. צריכת הדלק היתה נמוכה, האמינות היתה גבוהה, והישראלים שהתיישבו מאחורי ההגה שלה מצאו מכונית שובבה, אנרגטית ויעילה מאוד. הכל נגמר עבורה בשנת 2011, כשהיפנים החליטו להפסיק לשווק אותה באירופה ובישראל. טוב, לא הכל נגמר, כי עדיין מדובר בדגם שמצליח בכלל לא רע בשוק המשומשות, למרות שהוא כבר נחשב לישן יחסית. מחירה בשוק נע בין 10,000 שקלים לדגם משנת 2006, ובערך כפול מזה, לדגם משנת המודל האחרונה שנמכרה כאן – 2011.

טויוטה ורסו

לא ברור אם הדבר מעיד על הגברת הילודה בישראל, אבל רכבים בעלי 7 מקומות הפכו בשנים האחרונות די פופולריים בשוק המקומי. טויטה ורסו, שנמכרה בישראל בין השנים 2009 ל-2018, בהחלט נכללת בקטגוריה הזאת. עם נפח מנוע של 1.8 על מרכב של מיניוואן , ברור שלא מדובר היה במכונית שנועדה לחרוך את הכבישים המהירים, אבל כן בדגם שהצליח לקיים את ההבטחה שלו: אמינות גבוהה, פונקציונליות גבוהה (למרות ששורת המושבים השלישית גרעה מנפח תא המטען), וכמו תמיד עם טויוטה – גם רמת סחירות גבוהה בשוק המשומשות. שם ה-ורסו נמכרת בטווח שבין 50,000 שקלים לדגם משנת 2012, ל-102,000 שקלים לדגם משנת 2018.

לסיכום

הפסקת שיווק של דגמים בישראל לא כרוכה בהכרח בפגיעה במעמדו של הדגם גם בשוק המשומשות. אם מדובר בדגם "שהוכיח את עצמו" בכבישי ישראל, מגיע מבית מוטורי טוב, ומעניק תמורה טובה למחיר – הרי שהוא יוכל להמשיך ולחיות כאן עוד לא מעט שנים. סעו בזהירות.

* הכתבה כוללת תוכן שיווקי מטעם מימון ישיר. אין בפרסום המידע משום המלצה או מתן ייעוץ, והמידע אינו מחליף היוועצות באנשי המקצוע הרלבנטיים. קבלת החלטה כלשהי על סמך האמור לעיל היא על אחריות הגולש בלבד. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מימון ישיר אינה אחראית לטיב או לתקינות הרכב שיירכש.
מספר רישיון 54414.

תגובות

דילוג לתוכן