ההיסטוריה של הגרלות לוטו

buypostil

buypostil

קרדיט תמונה FREEPIK

—תוכן שיווקי—

בעולם המערבי קיימים כיום לא מעט משחקי מזל שונים, המאפשרים למרבית התושבים להשתתף במגוון תחרויות שונות ולזכות בסכומים אדירים של כסף. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא כמובן הגרלת הלוטו המטריפה את ארצות הברית בשני העשורים האחרונים, הנושאת סכומים בגובה של מיליארדי דולרים לעיתים בכל חודש. אך בישראל הגרלות הלוטו שהפכו לכל כך פופולריות בקרב מרבית התושבים בישראל, צוברות גם כן תאוצה וזאת לא רק בשל כמויות הפרסים והסכומים השונים אלא גם דרך היכולת הנפלאה של מפעל הפיס להחזיר לחברה. כל זה התחיל עוד בהגרלה הראשונה של מפעל הפיס, כאשר עלה הצורך להקים בישראל הצעירה בית חולים חדש שיקלוט את כל החולים.

ההיסטוריה של הגרלות לוטו

בשנים של קום המדינה המוסדות עדיין היו בחיתוליהם ועל כן ההתנהלות המדינית והאזרחית הייתה בהתאם, אך כאשר החלו להגיע גלים נוספים של עולים, אשר הביאו עימם לא רק קשיי קליטה אלא גם פיות לדאוג להם ומחלות לטפל בהם, החל העומס להיות מורגש ברחבי היישוב הקטן. עומס זה הגיע גם עד אל בית החולים הדסה של אותן שנים, אשר היה נחשב לבית חולים היחידי אשר יוכל להעניק מענה רפואי הולם עבור תושבי העיר תל אביב. על כן ראש עיריית תל אביב דאז ישראל רוקח החל על הקמת מפעל הגרלות עירוני אשר יוכל להגריל פרסים בין תושבי המדינה הצעירה ויחד עם המכירות לעשות שימוש בבנייה של מוסדות רפואיים שונים.

איך הכול התגלגל?

מפעל הפליס החל בקטן והצליח לעזור בגיוס כספים על מנת להקים בית חולים בעיר תל אביב, אך עם השנים רק הלך והתעצם כאשר שבע שנים לאחר רישום להגרלה הראשונה כבר קיבל את השם "מפעל הפיס". מאז ההגרלות הלכו והשתכללו, הבוטקה הנודד שהיה סמל למפעל הפיס בתחילת דרכו עבר אל מבני קבע ברחבי הערים בישראל והיכולת להשתתף בכל הגרלה נעשית כיום בצורה מקוונת. לצד כל אלו תרומתו של מפעל הפיס לחברה הישראלית, נראה לעין לא רק בבתי החולים השונים ומוסדות הרפואיים אלא במרבית המוסדות החינוכיים ברחבי הארץ.

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: