ההתחדשות בקרית משה עוברת לשלב המימוש

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ההתחדשות בקרית משה עוברת לשלב המימוש: היתר בנייה ראשון אושר לפינוי-בינוי

היסטוריה נרשמה היום ברחובות ובפרויקט ההתחדשות העירונית בקרית משה לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה היתר בנייה ראשון בתנאים למתחם התחדשות בשכונה.
ראש העיר רחמים מלול: "פעלנו זמן רב כדי להגיע לשלב שבו התושבים מתחילים ליהנות מפירות הפרויקט. הפינוי-בינוי יצא לפועל, ובסיום הבנייה השכונה תכיל דיור איכותי, תשתיות משודרגות ומרחב ציבורי אטרקטיבי"
לאחר חתימת הסכם הגג הגדול בישראל להתחדשות עירונית ותחילת עבודות הפיתוח, שכונת קריית משה ברחובות עוברת אבן דרך משמעותית נוספת – התחדשות מבני המגורים בשכונה הוותיקה. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה היתר בנייה בתנאים למתחם ההתחדשות הראשון.
הפרויקט שנדון בוועדה הוא מתחם גבריאלוב 31-33 שנמצא במפגש הרחובות גבריאל-טוכמן, נקודה מרכזית ובולטת בשכונה. החברה שנבחרה להוביל את הפרויקט היא חברת "כוכב הנגב" שחתמה על הסכם פינוי בינוי עם 100% מבעלי הדירות בפרויקט. במתחם קיימות היום 32 יח"ד שייהרסו ובמקומן יבנו 186 יח"ד בנוסף ל 1,000 מ"ר המיועדים למסחר בחזית רחוב גבריאלוב ו-560 מ"ר לגני ילדים ומוסדות ציבור.
היתר הבנייה הוא צעד משלים לכמה הליכים המקודמים בו זמנית בימים אלה – פרסום מענקים בהיקף של 200 מיליון ₪ למתחמי פינוי בינוי, מכרז סגור לקרקע משלימה בה נמצאות עבודות התשתית בעיצומן לתחילת ביצוע תשתיות ופיתוח מרחבים ציבוריים בשכונה הוותיקה.
התחדשות קריית משה תמל/1086 כוללת הריסה של 1,400 יח"ד קיימות, ובנייה של 10,000 יח"ד חדשות. 40% מהן על קרקע בשכונה והיתר, כ-6,000 יח"ד, על קרקע שהמדינה הקצתה לפרויקט לסבסוד הליכי ההתחדשות העירונית. התוכנית כוללת גם שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-470 אלף מ"ר, כ-120 דונם של שטחים פתוחים וכ-350 אלף מ"ר המיועדים למבנים ומוסדות ציבור. בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת מחלף על כבישים 411/410 ומסוף תחבורה ציבורית בהיקף של 14 דונם.

ראש העיר רחמים מלול

ראש העיר, רחמים מלול: "זהו עוד רגע היסטורי בתהליך ההתחדשות העירונית בקרית משה. פעלנו זמן רב כדי להגיע לשלב שבו התושבים מתחילים ליהנות מפירות הפרויקט. הפינוי-בינוי יצא לפועל, ובסיום הבנייה השכונה תכיל דיור איכותי, תשתיות משודרגות ומרחב ציבורי אטרקטיבי. אני מברך את כל השותפים לפרויקט וצופה כי הצלחה זו תביא אחריה יוזמות רבות לשלבי המימוש. אני קורא לתושבים ויזמים לפעול עכשיו ולהצטרף למגמה שנוצרה בשכונה"

חדשות רחובות - חבר המועצה גיא צור - רחובות ניוז
חדשות רחובות – חבר המועצה גיא צור – רחובות ניוז

חבר המועצה ומחזיק תיק ההתחדשות העירונית ופרויקטים, גיא צור: "אני נרגש לחזות בהתקדמות פרויקט ההתחדשות הכה חשובה בקרית משה. עבודה ארוכה ומורכבת שנעשתה עד כה אפשרה להגיע לשלבי הביצוע של המרכיב המרכזי של ההתחדשות – בניית מגורים חדשים לטובת התושבים הקיימים ודירות לתושבים חדשים יחד עם שטחי מסחר ומבני ציבור שישרתו אותם. אנו מקדמים פעולות נוספות בתקופה הקרובה הכוללות שדרוג תשתיות, ופארקים בשכונה ובקרוב ניתן יהיה לחזות בעיניים בהצלחות נוספות".

דלית הראל, מהנדסת העיר רחובות: "זהו יום חגיגי עבורי ועבור צוות העובדים במנהל ההנדסה, יום שמסמל התחלה של תקופת בניה מבורכת שתחדש את פני השכונה ותמצב אותה כשכונה מודרנית, איכותית ואסתטית לרווחת כלל תושבי השכונה והעיר".
קרדיט : מוססקו אדריכלים, PIVOT STUDIO

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *