הוצאת היתר בניה

bestlinks111

לא כולם יודעים את זה אבל לכל בניין או בית בישראל יש זכויות בנייה ספציפיות המפרטות את היקפי הבנייה הפוטנציאלית האפשרית בו והן נקבעות ורשומות בתוך בניין העיר. כלומר, ישנו מידע על הדרך בה ניתן להרחיב את הבניין שלכם והתוכניות האלו נמצאות במבנה ספציפי בעיר. בכל שינוי, ניצול זכויות קיימות, בנייה חריגה, שינויים כאלה ואחרים בתוך המבנה הקיים, שינוי מטרת המבנה, תוספות בנייה משניות ועוד – בכל אלו יש צורך ברור ומעוגן בחוק של קבלת היתר בניה. היתרי בניה הוא אישור שמוענק על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה והוא משמש לכל שינוי או תוספת בנכס שלא כלולים בהיתר הקודם.

 

איך מוציאים היתר בנייה

החוק מפרט באופן מפורט ביותר בעזרת סעיפים ותתי סעיפים על חוקי הבנייה השונים ותקנות הבנייה, אבל פה אנחנו ננסה לסדר לכם את זה בצורה פשוטה יחסית : החלוקה הראשונית היא לגבי בית או בניין. אם אתם גרים בבית פרטי היתרי הבנייה פשוטים יותר להוצאה, מכיוון שאין לכם שכנים איתם אתם צריכים להגיע להסכמות ולנהל עימם משא ומתן. אם אתם גרים בבית דירות, כמו רוב האנשים בישראל, כנראה שתצטרכו לעבוד קשה יותר כדי להוציא היתרי בנייה. לצורך העניין, כדי לבנות ממ"ד יש צורך של 60 % אחוז מחתימות הדיירים על הסכמתם לשלם כדי לבנות היתרי בניה. אם תרצו לבנות מרפסת שמש, יש צורך בהסכמה של 75% מדיירי הבניין בו אתם מתגוררים. אלו הם מספרים גדולים אבל אין מה לעשות,  עיריות ורשויות עירוניות נוטות לאשר היתרי בנייה לתוספות בנייה בעיקר לבניינים אשר כלל הדיירים בהם מסכימים לכך.

חשוב לדעת ש:

ישנם מספר שלבים בדרך אל הוצאת היתר הבנייה המיוחל. השלב הראשון והעיקרי הוא הגשת בקשה לתיק מידע להיתר. בתוך התיק אתם צריכים לכלול פת מדידה עדכנית, צילומים של הבית או הבניין ותשלום על תיק בנייה. המידע אמור להימסר אליכם תוך שלושים ימי עבודה.
השלב הבא הוא להגיש בקשה מקוונת בהליך רישוי מקוצר במערכת רישוי זמין. בדיקת תנאי הסף לוקחת עד עשרה ימי עבודה מיום פתיחת הקשה במערכת רישוי זמין וההחלטה עצמה תימסר תוך עשרים וחמישה ימי עבודה.

מושגים בתוספות בנייה

תוספת בנייה היא תוספת של שטח בנוי ומקורה למבנה שכבר קיים, בלי שינוי מטרת השימוש המקורית. כלומר, תוספת בנייה היא למשל תוספת של ממ"ד או מרפסת שמש, ולא תוספת של חלל גדול שיהפוך את בית הדירות לבית מלון. יש לעמוד בתנאי הרשות וכן בתנאי חוזה החכירה. תוספת בנייה כרוכה בתשלום לעומת תוספת בניה רוויה אשר פטורה מתשלום דמי היתר.

בנייה רוויה היא בניית יחידה בבניין בעל שתי קומות לפחות, ארבע יחידות דיור בכל קומה לפחות ובכל קומה יחידה אחת אשר שולמו עבורה דמי היתר.

היטל השבחה הוא תשלום שנדרש בעל הקרקע או החוכר לשם לוועדה המקומית אשר אישרה את תוכנית הבנייה והעלתה בכך את שווי המקרקעין עליו הוא בונה.

 

אם אתם חושבים על תוספות בנייה, אנחנו ממליצים בחום לדבר עם השכנים ולהתחיל לפעול.

https://merubaim.co.il/  מרובעים היתר בניה וחריגות בניה.

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *