הותר לפרסום:רצח אנטון רומן-סוכן משטרתי חוסל לעיני השוטרים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אחרי למעלה מחודש של חקירה תחת צו איסור פרסום גורף, הוגש הבוקר (שישי) בבית המשפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד תושב רחובות,עמוס לביא (הקטן), רומן אגרונוב ודוד פילוס בגין רצח אנטון רומן,בפרדס בפאתי העיר רחובות לפני כחודש.
על פי כתב האישום עולה כי רומן ששימש כסוכן סמוי של ימ"ר מרכז בקרב אנשי ארגון לביא.וחושף את המחדל של שוטרי ימ"ר מרכז שהיו עדים לכל ההתרחשויות בזמן אמת ,זאת במסגרת המעקב והפיקוח בו היה נתון הסוכן המשטרתי שהופעל על ידי היחידה ושילם על כך בחייו. הוא הופעל במשך תקופה מסויימת בקרב הרובד המשפיע בתוך ארגון הפשיעה וכחלק מובנה ממנו. הפעלת העבריין כסוכן בליבת ארגון הפשיעה הובילה לחשיפה וסיכול של שורת התארגנויות פליליות לצורך פגיעה באחרים. רבים חבים את חייהם לפעולתו של הסוכן. על כלל תוצרי הפעלת הסוכן, החומרים והראיות שנאספו תוך כדי פעולתו לפני הרצח, הוציא בימ"ש השלום בראשל"צ צו איסור פרסום לצורך המשך חקירתם.

תחת המגבלות נוכל לומר, כי בכל פעם שהארגון תכנן פעילות, שהו באזור בסיסי היציאה של הארגון, כוחות משטרה שנועדו לנסות ולסכל את המהלכים המתוכננים. כך היה גם ביום הרצח.

ממצאי החקירה, עד כה, שללו כל אינדיקציה אפשרית לפיה הרצח בוצע על רקע היות הקורבן סוכן.

הפיקוח המודיעיני על הארגון (שנועד כאמור למטרות אחרות) סייע גם לפענוח מהיר של רצח פנימי זה בתוך הארגון והבשלת כתבי אישום מבוססים נגד המעורבים.

שוב הוכח, כי הפעלת עבריינים מרכזיים כסוכנים, תחת ניהול סיכונים מבוקר, מביאה לתוצאות סיכוליות משמעותיות של הפשיעה. עם זאת, כמו בכל אירוע חריג, (ומיד עם סיום החקירה והסרת המניעה המשפטית לכך) בתיאום בין המחוז למטה אח"מ יקויים תחקיר מעמיק, כדי לבחון האם ישנם לקחים מהפעלת סוכן מורכבת זאת, על כל שלביה. כנהוג, הלקחים יוצגו לספ"כ הארצי בראשות המפכ"ל.
מנגד, האחים עמוס ואופיר – שוחררו מהמעצר לאחר שהמשטרה לא הצליחה לקשור אותם לחיסול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *