הערב נערך מפגש שיתוף ציבור שני במתכונת קבוצות מיקוד בעניין תוכנית מזרח העיר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

במפגש, שנערך באשכול פיס בקרית החינוך ע"ש קציר , הדיון חולק לארבע קבוצות מיקוד בנושאים העיקריים שהועלו עי התושבים במפגש שיתוף הציבור הראשון.מהנדסת העיר, אדר׳ דלית הראל: ״נשמח לשמוע מכם הערב ובכלל רעיונות לגבי התוכנית . אנחנו קוראים לכם להשמיע את דעתכם בכל נושא״האדריכל מנדי רוזנפלד: ״התפקיד שלנו הוא להניח תשתית נכונה לעתיד בלתי ידוע.״

עיריית רחובות ערכה הערב(שלישי) מפגש נוסף בנושא תוכנית מזרח העיר, על מנת לדון עם התושבים באופן ממוקד בנושאים המרכזיים שעלו בהקשר לתוכנית. מטרת הדיון הממוקד היא להעמיק את התייחסות הצדדים לאלמנטים בתכנון, ולהביאם לידי ביטוי ככל הניתן בתכנון המפורט.ובהשתתפות חברי המועצה איטל בציר אלשיך ודאות צגהון.
המפגש נפתח בהקדמה של מהנדסת העיר, אדר׳ דלית הראל : ״נשמח לשמוע מכם הערב ובכלל רעיונות או מחשבות נוספות. במינהל ההנדסה ניזונים הרבה ממשוב הציבור. אנחנו קוראים לכם להשמיע את דעתכם בכל אחד מהנעשאים בקבוצות הדיון״ לסיכום היא הדגישה ואמרה כי ״אנחנו עדיין בשלבי תכנון. הקווים והגבולות לא אושרו . אנחנו שומעים שנעשות עסקאות במזרח העיר ואנשים פונים אלינו כל הזמן בשאלות על גוש וחלקה ספציפי במטרה לקנות או אחרי שקנו. אנשים קונים מתחת לקווי מתח גבוה, שם בוודאות לא יהיה פיתוח. אנחנו קוראים למבצעי עסקאות באיזור להיות עירניים וזהירים, לבדוק ולשאול״
לאחר מכן ניתן רקע על התוכנית, על ידי האדריכל מנדי רוזנפלד, המתכנן, שאמר כי ״התפקיד שלנו הוא להניח תשתית נכונה לעתיד בלתי ידוע. זה האתגר שלנו – להכין את העיר למאה ה21 ״

המשתתפים התחלקו לקבוצות מיקוד בארבעה נושאים מרכזיים:
1. שטחים פתוחים – בליווי יועצי סביבה ונוף
2. אדריכלות (בינוי, צפיפות, גובה) והקשר לעיר – בליווי האדריכלים
3. פרוגראמה – מבני ציבור, תעסוקה ומסחר – בליווי יועץ הפרוגראמה ונציג האדריכלים
4. תנועה ותשתיות – בליווי יועצי תנועה ותשתיות

בכל קבוצה נערך סיכום של הדיון בקבוצה, שהוצג ע״י נציג שנבחר על ידה. בסיום הערב, התקיים דיון בנקודות המרכזיות שעלו בקבוצות המיקוד וסיכום המפגש.
כזכור, לפני מספר חודשים אישרה מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה את התכנון העקרוני לשכונה חדשה במזרח העיר (בסמוך לכניסה לעיר מכיוון רמלה), המתוכננת בימים אלה על שטח של כ- 1,200 דונם ממזרח לדרך בגין, ברצועה שגבולה הצפוני מקביל לשכונת אחוזת הנשיא וגבולה הדרומי הוא כביש 40.
התכנית צפויה לכלול כ- 6,500 יחידות דיור וכ- 700 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר. כמו כן התכנית מספקת צרכים ציבוריים שונים כגון מבני ציבור, פארקים ירוקים (בשטח מתוכנן של למעלה מ- 200 דונם) ותשתיות ציבוריות נוספות שיתנו מענה להיקף ופיתוח במתחם, וכן יספקו פתרונות תנועה ושירותי ציבור לעיר הוותיקה.
את התכנית מוביל ראש העיר, רחמים מלול, המחזיק את תיק ההנדסה, יחד עם צוות התכנון העירוני במינהל ההנדסה בעיריית רחובות, חברת דירה להשכיר והאדריכל החיצוני מנדי רוזנפלד, המלווה בצוות מומחים בתחומי התנועה, נוף, סביבה, כלכלה, חברה, תשתיות ועוד.
יצוין כי התוכנית העקרונית היא הטובה ביותר שנבחרה על ידי עיריית רחובות וזכתה במקום הראשון, בתחרות אדריכלים שנערכה ע"י מינהל הנדסה בין משרדי אדריכלים המובילים בישראל.
עקרונות התכנית, אושרו במליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה על מנת לקבל את הערות החברים לפני המשך התכנון.
ביוני האחרון נערך מפגש שיתוף ציבור ראשון בבית יד לבנים, שבו הוצגו עקרונות התכנית לתושבים, ונערך דיון לקבלת הצעות לפיתוח המתחם באופן המיטבי. במפגש זה הבטיח ראש העיר כי ייערך מפגש נוסף לשיתוף הציבור.
התכנית נמצאת כעת בשלב של בניית התכנון, וזאת לאחר מיפוי המצב הקיים על ידי צוות התכנון עד כה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *