הפעלת מוקדים ברחובות וקריית עקרון לקידום שילובם של אזרחי ישראל ממוצא אתיופי

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
חג הסיגד בקריית משה. תמונת ארכיון

המשרד לשוויון חברתי סיכם עם 26 רשויות מקומיות ברחבי הארץ על הפעלת מוקדים לקידום שילובם של אזרחי ישראל ממוצא אתיופי .בין הרשויות נמצאות גם רחובות וקריית עקרון.

ביום 15.1.2018 נערך בכנסת טקס לרגל הסיכום עם עשרות רשויות מקומיות לביצוע פרויקט שיתן מענה לשירותים שסיפקו לציבור מוקדי הקליטה ברשויות המקומיות, פתרון שהתאפשר בדחיפתה של השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל. מוקדי הקליטה החלו לפעול משנת 2000, בתמיכת משרד העלייה והקליטה למתן של שירותים עירוניים, ייעוץ ומיצוי זכויות בתחומי חינוך, רווחה, תעסוקה לאוכלוסיית האזרחים הישראלים ממוצא אתיופי תושבי הרשויות המקומיות. המדובר בעשרות עובדים המועסקים בכ-25 מוקדים ברחבי הארץ. בהחלטת ממשלה שהתקבלה ביולי 2015 נקבע באופן עקרוני כי ככלל האחריות לטיפול באזרחים ממוצא אתיופי שאינם עולים בתחומים שבוצעו אז על ידי משרד העלייה והקליטה תועבר לידי משרדי הממשלה הביצועיים הרלוונטיים. בשל כך, ניאות המשרד לשוויון חברתי לבצע פרויקט שיאפשר את המשך מתן השירותים של מוקדי הקליטה. הפרויקט כולל פעילות של מיצוי זכויות לאזרחים ותיקים ממוצא אתיופי, פעילות לציון אירועי מורשת ותרבות של קהילת האזרחים ממוצא אתיופי, שילוב בתכניות המשרד לשוויון חברתי, ועוד.

 

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל: "בשורה טובה נוספת מהמשרד לשוויון חברתי – ההסכמים בעלות כוללת של כ-20 מיליון ש"ח אותם פעלתי לקדם יאפשרו את המשך השירותים שסיפקו של מוקדי הקליטה לאזרחים הישראלים ממוצא אתיופי הפועלים בכ-25 רשויות מקומיות ברחבי הארץ, ובכך לאפשר גם את המשך העסקתם של עשרות  עובדים מסורים שעושים לילות כימים למען שיפור שילובם של האזרחים ממוצא אתיופי בחברה ובכלכלה בישראל. מודה לידידיי שר האוצר משה כחלון וליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הפעולה המשותפת. נמשיך לפעול למען צמצום פערים ולקידום השוויון החברתי בישראל."

למעוניינים לקבל פרטים להלן אמצעי קשר בכל אחת מהרשויות המקומיות:

רחובות: טל'

08-9315620

08-9460091

פקס

08-9466279

קריית עקרון -טרם נמסר אמצעי התקשורת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *