הצלחה כבירה לכנס שיתוף הציבור הראשון מסוגו בעיר "חושבים סביבה"

חדשות רחובות - כנס חושבים סביבה רחובות - רחובות ניוז

 

באולם מלא מפה לפה החל אמש השיח הייחודי והראשון מסוגו ברחובות סביב השולחנות העגולים, לשיתוף התושבים ביצירת מדיניות לשיפור .

במהלך הערב הועלו יוזמות חדשות שישמשו בסיס לפרויקטים וישולבו בהכנת תכנית אב לחזות העיר.

חדשות רחובות - נדלן בעיר רחובות , קרדיט: מיתוג בקליק - רחובות ניוז
חדשות רחובות – נדלן בעיר רחובות , קרדיט: מיתוג בקליק – רחובות ניוז

כ-200 תושבים השתתפו אמש(שני) בכנס , יוזמה ראשונה מסוגה שהוביל סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, עו"ד , בתמיכת ראש העיר, , שפתח את הכנס ובהשתתפות מנכ"ל העיריה, , חברות מועצת העיר , חברי המועצה ו, יו"ר ועד העובדים, , מ"מ מנהל אגף חזות העיר, ערן יחיא וצוות העובדים המסור.

הכנס התקיים במרכז קהילתי חוויות שוויץ המדע.

ראש העיר, רחמים מלול, פתח את הכנס. הוא הודה לתושבים על ההיענות והנכונות לקחת חלק בתהליכי קבלת ההחלטות, וציין כי: "ביחד אנחנו פותחים תקופה חדשה. עוד לפני המו"מ הקואליציוני החלטתי למנות סגן בשכר שיהיה אמון על התחום ואחראי על האגף לחזות העיר. בהתאם גם שונה שם אגף שפ"ע לאגף לחזות העיר- זו הייתה הצהרת כוונות.

עו"ד יניב מרקוביץ מונה לתפקיד והיום אנחנו ממשיכים במעשים: נדרשים שני מרכיבים לטיפוח חזות העיר – משאבים ושיתוף פעולה של התושבים. השנה חרגנו מהתקציב הרגיל והוספנו כל שנדרש על מנת להביא לשיפור, רכשנו כלים חדשים הוספנו עובדים . אין ספק שחזות עיר תלויה גם בתושבים. אני מקווה שאתם תעזרו לנו להגיע לתובנות, המטרה היא משותפת ואני מבקש להודות ליניב מרקוביץ,, ולמנכ"ל העיריה, דורון מילברג על מסירותם לתחום החשוב".

, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, חשף בפני הנוכחים את פעילות , ואת התוכניות לעתיד.

הוא אמר כי: "ללא תמיכתו של ראש העיר ומנכ"ל העיריה, בשיתוף התושבים, לא ניתן להביא לשינוי. בכל פעם שבקשתי תוספת משאבים או עובדים או שינוי בתחום חזות העיר- ראש העיר נענה, ואני מודה לו על כך, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שאנחנו בדרך הנכונה. שינוי יכול לקרות רק בשיתוף פעולה של כולם. בשונה מכנסים אחרים של שיתוף ציבור, הזמנו אתכם לכאן רק כדי לדבר על זבל, מחזור וחזות העיר – זו מטרת הערב. אני מודה לכם על האכפתיות, שטרחתם ובאתם- אתם שותפים אמתיים".

עוד הציג מרקוביץ' את התכניות שנמצאות על סדר היום בקדנציה הקרובה, ביניהן: עיר חכמה בתחום חזות העיר, מוטמנים חדשים ותוספת צ'יפ חכם, הקמת מערך חינוך והסברה (נאמני ניקיון), תגבור שעות ניקיון והוספת עמדות פינוי, טיפול במפגעי חזות העיר, פתרונות למיגור צואת הכלבים במרחב הציבורי, עידוד הקמת מתקנים להשבת אנרגיה, הקמת מתחמי מחזור עירוניים והחזרת המדרכות להולכי הרגל, החלפת ותגבור מתקני מחזור, הגברת אכיפה ועד ליצירת שביל אופניים כאמצעי תחבורה, שינוי מערך הפסולת ועוד.

חדשות רחובות – כנס חושבים סביבה רחובות – רחובות ניוז

מנכ"ל העיריה, , אמר בדבריו כי: "תפיסת העולם שלנו היא שאנו משרתים את הציבור וחלק מכך הוא מענה חינוכי ותודעתי- העלאת המודעות הציבורית לחשיבות השמירה על ניקיון העיר, זאת לצד פיקוח מוגבר מצד העיריה. חשוב שתדעו שאנו עובדים בתכנית עבודה מסודרת, והתכנסנו כאן הערב כדי לשמוע מכם יוזמות ורעיונות נוספים לשיפור השירות".

מטרת הכנס הוגדרה מראש חשיבה משותפת ויצירת בנק רעיונות בתחומי ניקיון, סביבה וחזות העיר, על מנת להעשיר את הפרויקטים העירוניים, לתעדף אותם בשיתוף הציבור ולבנות בסיס לתכנית אב לחזות העיר לחמש השנים הקרובות.

הכנס התקיים סביב שולחנות עגולים, שבכל אחד מהם נידון נושא שונה- חינוך והסברה סביבתית, יוזמות סביבתיות וחדשנות, אלמנטים סביבתיים במרחב הציבורי, מחזור והשבת אנרגיה בעיר והצעות ייעול ושיפור מערך חזות העיר. בשלב הבא יגובש דו"ח רעיונות ויוזמות התושבים, אשר יסייע בהכנת תכניות העבודה של אגף חזות העיר לשנים הקרובות.

חדשות רחובות – כנס חושבים סביבה רחובות – רחובות ניוז

בכנס נכחו גם פעילים ונציגי השכונות.

יו"ר ועד שכונת המדע, אלי בן ברון, שייצג את ועדי התושבים, אמר כי: "הכנס הוא רעיון מבורך, עלינו לשבת סביב שולחנות עגולים גם כנציגי השכונות ולהציף את הנושאים שעולים מהשטח בפני הנהלת העיריה. בדרך זו של שיתוף פעולה נצעיד את העיר קדימה".

מרקוביץ' סיכם עם סיום הכנס : "אני נמצא בקשר ישיר עם התושבים, נפגש עמם בשכונות וקשוב מאוד לביקורת אבל גם לרצון לשינוי. בחודשים הראשונים לתפקידי, זיהיתי את הצורך של התושבים להיות שותפים וכמי שמאמין חד וחלק בתהליכי שיתוף הציבור, היה לי ברור שבין הצעדים הראשונים שבהם אבחר לפעול, יהיה תהליך שיתופי. התושבים והפעילים מכירים ובקיאים היטב בנושא, לחלקם יש רעיונות מצוינים והמטרה היא לצאת לגבש יחד את החלומות שלנו- איך אנחנו רוצים שרחובות תראה בשנים הקרובות וגם בטווח הרחוק. רק עבודה משותפת שלנו, של צוות עובדי האגף המסורים, של גורמי המקצוע ושל התושבים, תייצר את הפתרונות הטובים ביותר, בתמיכתו ובעידודו של ראש העיר כמובן . הגיע הזמן להתחיל לתכנן, לקבוע סדרי עדיפויות ולצאת להגשים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *