הצעה חינוכית לסדר! קארין ברגינסקי הכינה תוכנית למניעת שיימניג ברשת

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
חברת המועצה עו”ד קארין ברגינסקי

הצעה חינוכית לסדר: חברת המועצה עו”ד קארין ברגינסקי הגישה הצעה לסדר לישיבת המועצה הקרובה “לאשר תוכנית למניעת שיימינג ואלימות ברשת”. 

מתוך הצעתה לסדר “בעידן כל כך מתקדם, אנו ההורים נתקלים בקשיים אמיתיים עקב היעדר ידע והכלים בכל הנוגע לרשתות החברתיות המהוות משקל רב בחיי ילדינו”. 

ברגינסקי הזכירה בהצעתה את פעילותה בתחום החינוך “כפעילה חברתית ובמיוחד בתחום החינוך מזה 11 שנים ובהיותי יו”ר ביה”ס לשעבר, נוכחתי לראות ולהתוודות למקרים קשים ולנזקים כבדים אשר נגרמו משיימינג, בריונות ואלימות ברשתות החברתיות והיעדר כלים גורם לנו (ההורים) להישאר חסרי אונים מבלי יכולת לסייע ולתת מענה לילדינו. כבר לפני כמה שנים, פניתי וביקשתי ליישם את התוכנית למניעת הבריונות ברשת, תוכנית שפונה להורים, לצוות החינוכי ולילדים, גם לפני שנה, פניתי לעירייה וביקשתי לקיים הרצאה על ידי מומחה בתחום עבירות מחשב-  מר גלעד האן, ואכן העירייה נענתה לבקשתי והתקיימה הרצאה מדהימה ונחוצה, אשר גרמה לי להבין שמחובתנו להוציא לפועל את התוכנית- לא הרצאות חד פעמיות, אלא ממש תוכנית שתהווה רשת בטחון עבור ילדינו. בהמשך לעובדה, כי הובלתי את הנושא תקופה די ארוכה, פנו אלי וממשיכים לפנות אלי הורים מבתי ספר שונים ומבקשים לקבל מענה לסוגיה הכל כך אקטואלית, מורכבת, רגישה ומסוכנת. אני מודעת כי ממש לאחרונה באגף החינוך (באמצעות ביה”ס להורים) הוחלט לבנות תוכנית בנושא שבנדון, אולם תוכנית הנ”ל נוגעת באופן מאד חלקי במספר סוגיות בודדות ואינה נוגעת בכל הסוגיות באופן מלא, היות וכאמור מספר הרצאות אינן מהוות תחליף לתוכנית מקצועית, יסודית, אינטנסיבית שפונה  למשולש: תלמיד, מורה, הורה”. 

לסיכום “יודגש כי התוכנית המצורפת חייבת להכנס ולהיות חלק בלתי נפרד מחינוך הפורמלי. אני שואפת ומתכוונת להוציא לפועל את התוכנית הראשונה בישראל שתהיה מקיפה ומקצועית עבור התלמידים מכיתות ג’ ועד י”ב, להורים ולמורים. תכנית “רשת ביטחון” תלמד, תסביר, תזהיר, תעניק כלים ובעיקר תמנע את האסון הבא. לפני מספר חודשים, חתמו על העצומה שנקראית “רחובות עוצרת אלימות ברשת” כ1000 הורים וזאת רק ההתחלה. מיותר לציין, כי כל הורה חפץ ומקווה לקבל את הכלים הנדרשים כדי להגן על ילדינו וכך אני מצפה שכולנו כהורים נעשה הכל כדי למנוע את האלימות ברשת. יובהר, כי בידי תוכנית ייחודית שערך מר גלעד האן לבקשתי, תוכנית מסודרת, מפורטת ומדויקת. מצרפת את התוכנית לעיונכם- הזכויות שמורות למר גלעד האן.  אני מבקשת לקיים דיון בנושא ולהעלות את הנושא הכל כך חשוב לסדר היום. תוכנית כזאת היא חובה בכל ביה”ס. קוראת לכם שנעשה הכל כדי להגן על ילדינו. מועצת העיר מחליטה בזאת לאשר את התוכנית למניעת שיימינג ואלימות ברשתות החברתיות”. 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן