הרב אפרים זלמנוביץ בקריאה לבג”צ “לדחות משפט ראש הממשלה עד תום כהונתו”.   

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הרב אפרים זלמנוביץ

הרב אפרים זלמנוביץ בקריאה לשופטי בג”צ “לדחות משפט ראש הממשלה עד תום כהונתו”. 

 

רבה הראשי של המושבה מזכרת בתיה, אפרים זלמנוביץ, יוצא בקריאה החורגת ממנהגו וקורא לשופטי בג”צ לדחות את משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. זלמנוביץ מסביר ” אם חלילה ראש ממשלה מכהן יורשע בדין, נמצא שמערכת המשפט מבטלת את רצון העם שבחר בראש הממשלה”, אומר זלמנוביץ ומוסיף “הרב קוק קבע שלראש ממשלת ישראל דין מלך ומעמדו גבוה מבית המשפט. המשנה אומרת “מלך לא דן ולא דנים אותו אין מכבודו של מלך שיעמוד על רגליו כשאר בעלי הדין”. 

למרות שדעותיו הגלויות של זלמנוביץ נתפסות עם הצד השמאלני של המפה הפוליטית, הוא יוצא בקריאה יוצאת דופן להגנתו לכאורה של ראש הממשלה נתניהו. “החקירות יצרו שסע חברתי עמוק בעם. גם הממשלה שהושבעה אחרי שלוש מערכות בחירות כושלות תיפול אם לא תצליח לחבר את העם סביב שלטונה ואם חבריה לא יצליחו למצוא פשרות לנושאים שבמחלוקות. אוי לנו אם הממשלה הזו לא תוציא ימיה. “נ֣וֹעַ תָּנ֤וּעַ אֶ֙רֶץ֙ כַּשִּׁכּ֔וֹר וְהִֽתְנוֹדְדָ֖ה כַּמְּלוּנָ֑ה וְכָבַ֤ד עָלֶ֙יהָ֙ פִּשְׁעָ֔הּ” כדבר הנביא ישעיה (כ”ד כ’). העם דורש יציבות שלטונית”. 

בנימין נתניהו

“פתיחת המשפט נגד ראש ממשלה מכהן יעמיק את השסע החברתי. משפט צדק אמור לחבר ולא להפריד. כמאמר דוד המלך ‘משפטי ה’ אמת צדקו יחדיו’ (תהילים י”ט י’). מתי המשפט הוא משפט אמת? אם פסק הדין יחבר את הניצים. במבחן התוצאה יבואו ל’צדקו יחדיו’. במצב הנוכחי גזר הדין לא יביא את שני הצדדים להצדקת הדין. לכן יש לדחות את המשפט עד אחר תום כהונתו כראש ממשלה. אז יעמוד למשפט כאחד האדם והצדק יעשה ויראה. החושד בכשרים לוקה בגופו”. הכלל שכל אדם הוא בחזקת זכאי כל עוד לא הוכרע דינו אינו קיים מדינת ישראל המודרנית וחבל מאד. בתחילה מוציאים לעז ואחרי כן מנסים לאשש אותו. מחטטים ומחפשים נגעים ולא מרפים מהחשוד עד שמוצאים עבירה כלשהי שעבר. בל נשכח! אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא. אפילו אדם הקדמון חטא. גם זכור נזכור שכל הפוסל במומו פוסל. עובדה שפגענו בממשל ובמערכת האכיפה כאחד וגרמנו נזק רב לעצמינו ובמו ידינו”. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן