חומש לציונות הדתית: עידית סילמן הגישה לרב רפי פרץ את מסקנות הבחירות האחרונות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

כמסקנה מהבחירות בבית היהודי  פנה יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ לח"כית לשעבר ותושבת רחובות עידית סילמן ולסגן השר לשעבר הרב אלי בן דהן להוביל את תוכנית החומש יחד עם מנכ"ל המפלגה ניר אורבך על מנת לגבש את התכנית.סילמן "פתיחת השורות לקהלים חדשים והקמת מועצה ציבורית רחבה".

כחלק מהפקת הלקחים והסקת מסקנות משתי מערכות הבחירות שהיו השנה, הקים יו"ר הבית היהודי ושר החינוך הרב רפי פרץ צוות חשיבה שיבנה תכנית ארוכת טווח לבית היהודי בפרט ולציונות הדתית בפרט.

במסגרת התכנית תיעשה בדיקת עומק והפקת לקחים ממערכות הבחירות האחרונות וכן חידוד ובירור שאלת הזהות הציונית דתית במרחב הפוליטי בישראל.

מיד בתום הבחירות פנה יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ לסגן השר לשעבר הרב אלי בן דהן שסיים שנים ברוכות של פעילות פוליטית עניפה ולח"כית לשעבר ותושבת העיר רחובות עידית סילמן להוביל את התוכנית יחד עם מנכ"ל המפלגה ניר אורבך על מנת לגבש את התכנית.

אחת הפעולות המרכזיות במהלך היא הקמת מועצה ציבורית רחבה שתייצג את מגוון הזרמים בציונות הדתית  ותפעל באמצעות שולחנות עגולים בכלל סוגיות הליבה הערכיות של הציבור. המועצה תפעל באופן שוטף ותייצר ניירות עמדה שיחייבו את הסיעה לדון בהם ולקיים בפועל את מסקנותיהם.

במכתב שנשלח לכלל הפעילים אומרים בבית היהודי כי "בסיום שנה בה הציונות הדתית מסכמת שתי מערכות בחירות מאתגרות ומורכבות ולאחר משבר פנימי ממנו יצאנו מחוזקים, כעת הבשילה השעה לקיים בדק בית וברור מעמיק בנוגע להמשך דרכה, למיקוד מטרותיה ולשינויים היסודיים שעל מפלגת הבית היהודי והציונות הדתית לעבור במטרה לקחת חלק משפיע במרחב הציבורי והפוליטי במדינת ישראל בשנים הבאות."

עוד הם מציינים כי כבר כעת ניתן לפנות אליהם על מנת להעלות רעיונות לסוגיות הליבה וכן להמליץ על מועמדים ומועמדות לחברות במועצה הציבורית.
בשלב השני אומרים, "נפנה לאיחוד כולל של הכוחות הפוליטיים בציונות הדתית על מנת לממש את רצון הציבור ולמקסם את היכולת האלקטורלית של הציבור על שלל גווניו."

ח"כל עידית סילמן מסרה: " משימתינו להוות בית מייצג לכל הזרמים והגילאים מתוך ראיה כוללת ערכית של הציונות הדתית לכלל אזרחי המדינה של הכלה סובלנות ומצויינות. *מדובר בתהליך עמוק ומשמעותי, באופן נייצר מפלגה אחת שרוב בנות ובני הציונות הדתית* יוכלו להנות מהנהגתה והרגשת יצוג בציבורית בכלל ובכנסת ישראל בפרט."

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *