חלום עליכם

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מה החלום שלך?" שאלו ילדי גן לולב את ראש העיר, רחמים מלול.הגן,זכה בפרס החינוך המחוזי ומועד לפרס החינוך הארצי .מלול: " גן לולב מעיד על הרמה החינוכית של כל הגנים ברחובות ומערכת החינוך העירונית בכלל. אין ספק כי הגן ראוי לפרס החינוך הארצי ומבחינתנו הגן וילדי הגן כבר זכו"

בתהליך חינוכי ייחודי של חקר ולמידה, הפכו הילדים את הגן למרכז מבקרים ובו פינות מיניאטוריות זהות לאתרים מפורסמים ברחובות: בית העם היכל התרבות, בית הנשיא הראשון, אתר הפרדסנות ובית הכנסת הגדול

ראש העיר רחמים מלול ביקר השבוע בגן הממלכתי דתי זוכה פרס החינוך המחוזי, גן לולב ברחוב מלצר בעיר, בהובלתה של הגננת צהלה גמליאל והסייעת אורה חג'בי.

לביקור התלוו כל הגורמים הרלוונטיים ובהם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך זוהר בלום, מנכ"ל העירייה דורון מילברג, מנהלת מחלקת גני הילדים מזל דהן ומפקחות משרד החינוך – ענת ירו, מפקחת גני חמ"ד רחובות, אסתר חטב מפקחת ארצית ויפה כהן תנעמי המפקחת המתאמת.

במסגרת הסיורים העיתיים שעורך ראש העיר במוסדות החינוך בעיר, בקש להתרשם מקרוב מהתהליך הייחודי שעבר הגן, אשר זיכה אותו בפרס החינוך המחוזי ואר בגינו הוא מועמד לפרס החינוך הארצי של החמ"ד- מינהל החינוך הדתי במשרד החינוך.

הילדים בגן עברו בחודשים האחרונים תהליך חינוכי לימודי ייחודי של חקר ולמידה על אתרים חשובים בעיר רחובות ועל העיר רחובות בכלל. הגן הפך למרכז מבקרים של העיר, ולאחר שילדי הגן בקרו והכירו מקרוב אתרים היסטוריים ותרבותיים שונים בעיר, החליטו להתמקד בארבעה: בית הכנסת הגדול, בית העם היכל התרבות, בית הנשיא הראשון ואתר הפרדסנות.

על כל אחד מהאתרים הילדים למדו וחקרו, והם מכירים מקרוב את האישים הקשורים בו ואת ההיסטוריה של כל אתר. לבסוף, הקימו בגן באופן שמזכיר את המקור ככל שניתן, פינות המייצגות את כל אתר.

ראשית התקבלו האורחים על ידי הילדים שאיישו את דוכן הכניסה של "מרכז המבקרים רחובות שלי". משם פנו לביקור בפינה שהוקדשה בגן ל"בית הנשיא הראשון", שם סיפרו הילדים שאחראים לפינה זו לראש העיר ולמבקרים על חיים ווייצמן ופועלו. משם פנו לפינה של "בית הכנסת הגדול", שם סיפרו הילדים במקום על ההיסטוריה של הבניין. לאחר מכן "ביקרו" האורחים באתר לפרדסנות ולבסוף הוזמן ראש העיר אחר כבוד לאתר "בית העם", שם שרו לכבודו את השיר "אדוני ראש העיר" , ובסיומו הועלה לבמה לראיון שנערך על ידי ילדי הגן.

השאלה הראשונה והמפתיעה הייתה "מה החלום שלך?" שעליו השיב ראש העיר – "החלום שלי הוא לראות אתכם גדלים ומתפתחים, למדים ומצליחים , מקימים משפחות כאן ברחובות וחיים חיים מאושרים" . שאלה נוספת בקשה מראש העיר להציג את כל מי שהתלווה אליו ושאלה נוספת הייתה "למה אתה חשוב?" עליה השיב לילדים- "כל מי שנמצא כאן בחדר הוא חשוב. כל אחד מכם חשוב ואני מאוד שמח לבקר אתכם כאן היום" .

ראש העיר, רחמים מלול: "העבודה החינוכית שצפינו בה היום מרשימה לאין שיעור, וניכר שהשקעה בילדי הגן היא גדולה מאוד. גן לולב מעיד על הרמה החינוכית של כל הגנים ברחובות ומערכת החינוך העירונית בכלל. אין ספק כי הגן ראוי לפרס החינוך הארצי ומבחינתנו הגן וילדי הגן כבר זכו"

סגן ראש העיר זוהר בלום, מחזיק תיק החינוך: "הצוות החינוכי בגן – הגננת צהלה גמליאל והסייעת אורה חג'בי – ראויות לכל הערכה. התרשמנו מאוד מהתהליך שעבר הגן, הילדים הרוויחו ידע, והם מאושרים וגאים בעבודה שעשו. אנו מאחלים להם בהצלחה בתחרות החינוך הארצית"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *