חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות

מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה - חדשות רחובות ניוז

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

חשיפה

דווחו למערכת חדשות רחובות ניוז
דווחו למערכת חדשות רחובות ניוז

כך פרצה המלחמה בין ארגון הפשיעה הגדול בשפלה של האחים לביא מרחובות אל מול ארגונם של האחים שלמה ממושב חלץ בדרום שעד כה גבתה סה"כ 8 קורבנות שבעה מתוכם בני העיר רחובות.  כולם כאמור גדלו והתחנכו בעיר רחובות. לפני חודש בדיוק, אירע הפיצוץ בחתונתו של עמוס לביא, מה שהוביל לחידוש המלחמה בין הצדדים ומאז כל יום שעובר כל פיקוד משטרת ישראל על הרגליים. אז איך הכל התחיל❓כל הפרטים בפנים👇👇👇

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
מפקד המרחב רונן אבניאלי באולם האירועים דקות אחרי הפיצוץ צילום: רחובות ניוז

חידוש המלחמה החל בתאריך 6.1.2022 לפני כחודש, אז התפוצץ מטען חבלה בחדר החתן וכלה, באולם הפרדס ברחובות, רגע לפני שעמוס לביא בן 32 (המכונה עמוס הגדול) עלה לקדש בחופה. הפיצוץ כזכור פצע שישה בני אדם בהם ילד, חלקם פונו אל בית החולים שמצבם קל ואחת במצב בינוני. בעקבות הפיצוץ הורה מפקד מרחב שפלה תנ"צ רונן אבניאלי לסגור את האולם מחשש למטענים נוספים. באותם רגעים היה ברור לכולם שתקופה מסוכנת מאוד מתחילה "נחצו כל הקווים" אמר גורם במשטרה לחדשות רחובות ניוז.

 

"ברגע שפגעו במשפחות חפות מפשע וילדים זה אומר דבר אחד, אין יותר גבולות" אמר גורם המעורה בפרטים. במשטרה לא לקחו סיכון ויממה לאחר הפיצוץ בחתונה, פרסה המשטרה שני מחסומים בכניסה לשכונה בה עמוס מתגורר, כעבור שבוע התקפלו הכוחות בתקווה שהכל נרגע. אך בפועל השטח מתוח במיוחד. במקביל, ברחובות מורגשת תנועה ערה של כוחות משטרה מיוחדים, יחידת הימ"ר, מג"ב, יס"מ ועוד לצד סיוע של שוטרי תחנת רחובות, עורכים סיורים ומגבירים ערנות בעיקר בשכונת קריית משה, שם המתחמים של משפחת לביא ובשכונת כפר גבירול שם חלקם מזוהים עם תושב השכונה לשעבר אייל נגר (35), הנחשב לאיש הכספים בארגונו של בני שלמה (42).

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
רכב החתן וכלה של עמוס לביא בחניה באולם צילום רחובות ניוז

רצף האירועים מרגע החתונה:

אירוע ראשון: בתאריך 19.1.2022 בסביבות השעה 09:00 הופעל מטען חבלה בעל עוצמה ברכב מסוג סקודה, ברחוב קרן קיימת בנס ציונה. מהרכב יצא הנהג בצליעה אך למזלו נותר בחיים. תחילה מסרה המשטרה כי מדובר באדם שאינו מוכר להם, אולם כעת אומר גורם במשטרה שאותו פצוע, תושב רחובות בן 57 ככל הנראה מזוהה עם משפחת לביא.

אירוע שני: שישה ימים לאחר מכן, בתאריך 25.1.2022 בסביבות השעה 08:00, הופעל מטען חבלה רב עוצמה ברכב מסוג B.M.W בשכונת אחוזת הנשיא היוקרתית. כתוצאה מכך נפגעו אישה הרה ובתה בת השנה וחצי. המטען כאמור היה מכוון למי שנחשב לחברו של אייל נגר.

 

אירוע שלישי: בתאריך 26.1.2022 בשעות הערב פשטה המשטרה על דירת מסתור באשקלון ועצרה שלושה חשודים. בדירה נמצאו כלי נשק, אוזניות מיוחדות וכובעי אבטחה. השלושה עדיין במעצר והערכה שמדובר בחיילים של ארגון שלמה.

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
נשקים, כובעים ואוזניות שנתפסו בדירת המסתור צילום משטרת ישראל

 

אירוע רביעי: ביום שני 31.1.2022 בשעה 07:30, הגיעו כוחות משטרה גדולים שכללו כלבנים, צוותי יס"מ, מג"ב ובלשים שפתחו בחיפושים בחצרות ובשטחים פתוחים בשכונת קריית משה. במהלך החיפושים אותרו במבנה נטוש כלי נשק, ברגים וחומרים להכנת מטענים וסמים. במשטרה כזכור חקרו ארבעה חשודים המזוהים עם משפחת לביא אולם כולם שוחררו אל ביתם.

נשקים ואמל"ח שנתפסו צילום משטרת ישראל
נשקים ואמל"ח שנתפסו צילום משטרת ישראל

אירוע חמישי: ביום רביעי (אתמול) 2.2.2022, התפוצצה מכונית תופת שעמדה בכניסה ליישוב בית שקמה שבדרום. הערכה שמדובר על ניסיון התנקשות בדמות בכירה מארגונו של בני שלמה.

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
הרכב שהתפוצץ בכניסה למושב בית שקמה

 

הצ'פחה שהובילה למלחמה בין הארגונים שגדלו בעיר רחובות. שני הארגונים גדלו בעיר רחובות והחלו את דרכם בעולם הפשע עד שצמחו למעצמות שכל אחת מהן מונה מאות חיילים. משפחת לביא מתגוררת בצד המערבי של העיר, בשכונות קריית משה ושיכון סלע, ומשפחת שלמה גדלו בדרום העיר, ברחוב צבי אפל מס' 1 שבשכונת אושיות. המלחמה בין הארגונים עקובה מדם ובמהלך השנים נספרו לא מעט גופות. בין הנרצחים, שלום שלמה, אחיו של בני, בכירים וחיילים נוספים משני הצדדים במגוון פעולות חיסול. אחת הגרסאות מספרת שהכל התחיל בלוויה של חברם המשותף יהודה בוזגלו שנרצח במרץ 2009 בכניסה לשוק הסיטונאי. "באותה לוויה, ניגש אחד החברים המוכרים בעיר רחובות לצעיר אחר, ואמר לו שהכל קרה בגללו ושהלוויה של יהודה מיותרת לגמרי" סיפר גורם המעורה בפרטים והוסיף: " אותו אדם מוכר נתן לו צ'פחה על העורף וזה כביכול פגע בכבודו מאוד. מאותו רגע החלו אנשים להתעופף באוויר". את הסיפור על הלוויה מכירים כל החברים המשותפים הרבים של שני הארגונים. לימים אותו מוכר למשטרה היה ועד היום חברם הטוב של האחים בני ושלום שלמה, תושבי שכונת אושיות, התפרנסו מניהול מפעל יצור מטבחים ליד קיבוץ חולדה.  עם השנים החלה כאמור מלחמת דמים ברחובות שגבתה מספר קורבנות משני הצדדים, בעיקר מצדם של אייל נגר ובני שלמה, כאלה שהיו מזוהים איתם ונותרו לגור ברחובות, בניגוד לאחים שלמה שהעתיקו את מגוריהם למושב חלץ ובשנים האחרונות אייל נגר שעבר לגור במגדלי פאר באשדוד הנקראים טאוור k שברחוב ירושלים. משפחת לביא נותרה כאמור הדומננטית ברחובות בפרט ובשפלה בכלל, לכל אחד מהאחים, עמוס ואופיר, מתחם מגורים משלו, סביב המתחמים מצלמות אבטחה, שמירה אנושית 24 שעות ביממה שבעה ימים.

בשבוע וכלבי שמירה.

"שהחלה המלחמה בין הצדדים אנשים כאן נקרעו לגזרים, כי יש המון חברים משותפים לשניהם, כולנו גדלנו ברחובות, במסגרות חינוך חופפות, המשפחות המורחבות מכירות אחת את השניה, מצב לא פשוט בכלל" סיכם אותו גורם שמכיר מילדות את שני הצדדים.

7 הקורבנות מרחובות תוך עשור במלחמה העקובה מדם בין ארגוני הפשע.

בחודש מאי 2012 נרצח אופיר בשארי בן 39 על ידי אופנוען מתנקש ברחוב דרך יבנה ברחובות. אופיר היה נחשב לאחד ממקורביו וחברי ילדותו של בני שלמה.

אופיר בשארי ז"ל צילום פרטי

 

בחודש אפריל 2013 הגיע רעול פנים אל מספרה במרכז רחוב הרצל, ביצע צרור יריות, פגע אנושות בישראל עמר, אחיו של יהודה עמר הידוע כיד ימינו של בני שלמה, ישראל נפטר מפצעיו והוא בן 20. לאחר הרצח עצרה יחידת הימ"ר את עמוס לביא וכעבור 50 ימי מעצר, משלא הצליחה היחידה להוכיח את מעורבותו, שוחרר לביא אל ביתו.

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
עמוס לביא צילום פרטי

 

בחודש נובמבר 2015 נרצח שלום שלמה, אחיו של העבריין בני שלמה בעת שהיה ברכבו סמוך למושב בחבל לכיש. מאז בני מוביל את הארגון לבדו כאשר בין אויביו האחים לביא מרחובות והעבריין שלום דומרני.

 

בחודש מאי 2017 נרצח בכניסה לביתו בשדרות גלוסקין ברחובות. ארתור שוורצמן אראקליאן בן 35, ארתור היה מבכירי ארגון האחים לביא, הוא נורה למוות על ידי מתנקש שנמלט מהמקום על גבי אופנוע.

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
ארתור שוורצמן ז"ל

 

בתאריך 14 ליוני 2017 בשעת ערב מוקדמת, נרצח הסוכן המשטרתי אנטון רומן, שגויס על ידי המשטרה מארגונם של האחים לביא. גורם בכיר במשטרה אמר בזמנו על האחים עמוס ואופיר לביא " זה הארגון הכי אכזרי שנתקלתי בו".

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
אנטון רומן ז"ל באדיבות אתר פוסטה

 

אוגוסט 2017 במוצאי שבת, נרצח אברהם (אבי) ממו בגן יבנה. ממו היה מזוהה עם האחים לביא והיה בין העצורים שנחשדו בחיסולו של הסוכן המשטרתי אנטון רומן.

אברהם ממו ז"ל צילום מעמוד הפייסבוק

 

בחודש מאי 2019 נרצח בכניסה לביתו בשכונת כפר גבירול אביאל בוטה בן 20. אביאל נחשב לאחד מחייליו הנאמנים של אייל נגר.

חשיפה: כך פרצה מלחמת הדמים בין ארגוני הפשיעה לביא ושלמה שגדלו יחד בעיר רחובות
אביאל בוטה ז"ל צילום מעמוד הפייסבוק

בחודש אפריל אשתקד (2021)  נרצח ארנון בושארי, (50), תושב נתיבות שהיה מזוהה עם ארגונו של העבריין בני שלמהארנון ישב בביתו עם בני משפחתו בדרכו לעל האש המסורתי של החג. שני אנשים מחופשים לשוטרים דפקו בדלת, שארנון פתח הם ירו ארבע יריות ממשתיק קול וברחו. לאחר הרצח נעצרו איגור סוחינין בן 22 וחשוד נוסף, המזוהים עם ארגון לביא וכן צח ברקוביץ' (32) שנחקר ושוחרר, כעבור חודשיים גם שני העצורים שוחררו אל ביתם ועד היום אין למשטרה כל קצה של חוט.

צח ברקוביץ צילום פרטי

בעקבות רצח הסוכן אנטון רומן, נכנס לכלא אופיר לביא למשך 6 שנים ושלושה נוספים, אופיר (39) צפוי להשתחרר בתוך פחות משנה, במשטרה מבינים שעם שחרורו של אופיר יצטרכו להעביר את הכוננות לרמה הגבוהה ביותר.

 

חדשות רחובות ניוז

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *