פקק של עיפרון נמצא בגוף של בת 10

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ילדה התלוננה על שיעול טורדני,הרופאים בקפלן גילו בצילום הרנטגן פקק של עיפרון מכני בתוך הריאה, הודות לפעילות מהירה חייה ניצלו.

ילדה כבת 10 הגיעה השבוע למיון הילדים בבית החולים קפלן בעיר לאחר תלונה על שיעול טורדני מזה מספר ימים– ממצאי הצילום העלו חשד להימצאות פקק פלסטיק של עיפרון מכני בתוך הריאה וחייה ניצלו הודות לפעולה מהירה לרבות הרדמה מלאה של הצוות הרפואי אשר הצליח בסופו של דבר לשליפתו של הגוף הזר במלואו ומניעת סיבוכים נוספים בהמשך
הילדה אשר אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים ליממה אחת ולאחר מכן הועברה לאשפוז במחלקת הילדים, סיפרה כי מספר ימים לפני שהגיעה לבית החולים תוך כדי כתיבה בעיפרון מכני ושליפת הפקק היא החלה להשתעל ומתוך הרגל כיסתה את פיה עם היד האוחזת במכסה הפלסטיק השקוף של העיפרון וככל הנראה שאפה בטעות את הפקק.
"לא הייתי בטוחה שהפקק נשאף לתוך קנה הנשימה והשתעלתי כדי לירוק אותו", היא מתארת, "היום, אחרי שהרופאים בקפלן שלפו בהצלחה את הפקק ובעצם הצילו אותי, אני פונה לילדים שיחזירו את הפקק למקום מיד אחרי השימוש במחק".
ד"ר אביגדור חברוני, מומחה ריאות ילדים, סיפר כי בצילום הריאות אובחנה דלקת ריאות מימין והיה חשד גבוה כי מדובר בשאיפת גוף זר שעלול לגרום נזק קבוע לריאה. הילדה הועברה לחדר הניתוח לצורך ברונכוסקופיה בהרדמה מלאה בה הודגם הגוף הזר בסמפון הימני הראשי, הכיסוי נשלף בפעולה אנדוסקופית עדינה בהצלחה בסיוע מומחה בהרדמה, ד"ר אלכסנדר דוחן, ואחות היחידה לאשפוז יום כירורגי, נעמה כברה כאשר השליפה בוצעה באמצעות מלקחיים שנועדו לשלוף גופים זרים באופן בטוח

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *