כוחם באחדותם! ביוזמת מתן דיל נפגשו בעלי עסקים עם יניב מרקוביץ וליאור שוקרי למציאת פתרון למתווה החדש של רחוב הרצל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בדרך לפתרון! ביוזמתו ובהשתתפותו של מתן דיל נפגשו בעלי עסקים עם סגן ראש העיר יניב מרקוביץ ומנהל אגף הפיקוח ליאור שוקרי למציאת פתרון למתווה החדש ברחוב הרצל.

 

נציגי בעלי עסקים מרחובות נפגשו אתמול (רביעי) במשרדו של מנהל אגף הפיקוח,  שיטור והשילוט ליאור שוקרי, יחד עם סגן מחלקת איכות הסביבה מיכה סבג,  יו”ר האופוזיציה יוזם המפגש – מתן דיל, ועם סגן ראש העיר יניב מרקוביץ שיזם את המתווה החדש ברחוב הרצל. הפגישה התנהלה ברוח טובה והצדדים סיכמו ששוקרי יסייר ברחוב הרצל ויראה היכן ניתן להקל עם עסקים מסויימים בנושא הוצאות הסחורה.

לירן כהן

לירן כהן שהוביל את התארגנות בעלי העסקים סיכם: “היה דו שיח מכובד, מרקוביץ סיפר איך הוא רואה את הדברים מהצד שלו, נתן לנו דוגמאות של עסקים שהגזימו בהוצאת הסחורה ואנחנו מסכימים לכך, רחוב הרצל באמת נראה בכי רע. לבסוף סיכמנו שעד יום ראשון הבא, הפקחים יורידו רגל מהגז כלפי העסקים, שוקרי יסייר בעיר ויבדוק איך אפשר להטיב איתנו ולבוא לקראתנו. אנחנו מודים לכל הנוכחים, מתן דיל שיזם, יניב מרקוביץ וליאור שוקרי שנענו בחיוב ונפגשו איתנו ואני מאמין שבהדברות ושיתוף פעולה נוכל ביחד להגיע לפתרון כך שכל הצדדים יהיו מרוצים”.

פקחי העירייה והמשטרה ברחוב הרצל

תזכורת: הנחיות המתווה החדש של רחוב הרצל: חנויות בגדים יוכלו להוציא גלגל אחד בלבד, חנויות ירקות יורשו להוציא מנדף אחד לאורך החנות (ולא מספר ארגזים), חנויות נעליים לא יורשו כלל להוציא סחורה ולהניחה על המדרכה. פיצוציות וקיוסקים- יורשו להוציא שני מקררים או מקרר אחד ומכונת ברד אחת. חנויות צעצועים וחנויות כלבו יורשו להוציא סטנד אחד באורך מטר בלבד. חנויות פרחים יורשו להוציא רק סטנד אחד של פרחים ועוד.

עיריית רחובות צילום רחובות ניוז

מהעירייה נמסר: “בהתאם לשינוי, עסקים יכולים בהחלט להוציא סחורה אך בצורה מידתית, מפוקחת ושיוונית כל זאת תחת אכיפה משמעותית. בחודשים האחרונים הגיעו לעירייה מאות תלונות של תושבים על חסימת המדרכות ע״י עסקים ועל המראה הכללי של הרחוב. עיריית רחובות פועלת כל העת במטרה לאזן בין האינטרסים של בעלי העסקים לבין שאר תושבי העיר שמטיילים וקונים ברחוב. המדרכה הינה שטח ציבורי ששיך לכלל תושבי העיר אך בשנים האחרונות, המציאות היא שהרחוב כולו הפך למסלול מכשולים להולכי הרגל וכל המסחר מתנהל על השטח הציבורי. כל תקופת הקורונה איפשרנו לעסקים מרחב פעולה מלא, והמתנו עד לאחר החגים כדי להתחיל לאכוף את המדיניות העירונית החדשה”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן