כינה שוכרת "זנזונת" – וישלם פיצוי

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בעלי יחידת דיור בקריית עקרון אשר תקף שוכרת מילולית ופיזית בשל מחלקות על אירוח חברים. ויאלץ להיפרד מ- 55 אלף ש' בגין הטרדה מינית, והפרת חוזה.


הכל החל לפני כ-3 שנים אז בנובמבר 2014 חתמה צעירה על חוזה שכירות עם אשתו של הנתבע על יחידת דיור בקרית עקרון. כעבור שבועיים הופיע בעלה של האישה בפתח דירתה של הצעירה ומול כל אורחיה ביקש ממנה לפנות את היחידה, בטענה שיש לה שותפים למגורים. בתוך כך הוא צעק לעברה "זנזונת" ו"שקרנית". כאשר שיאו של הסכסוך היה בעימות פיזי בין הניצים יומים לאחר מכן.
בעקבות הדברים והאלימות הגישה הצעירה תביעה לפיצויים, בעוד שהנתבע ואשתו (המשכירים) הגישו נגדה תביעה נגדית. השוכרת טענה לשורה של הפרות חוזה ודרשה פיצויים בגין לשון הרע ותקיפה. היא טענה שהנתבע דחף אותה והלם בפניה בנוכחות חבר שלה ושוטר שזומן למקום.
לעומת זאת, בעל הדירה טען שהתובעת והחבר שלה הם שתקפו אותו ואיימו עליו, ושהיא זו שהפרה את חוזה השכירות, בין היתר בכך שהכניסה שותפים לדירתה, כפי שהראו מצלמות האבטחה.
בית משפט השלום בכפר סבא קיבל את התביעה שהגישה הצעירה ששכרה יחידת דיור בקריית עקרון, וקבע שבעל הנכס הטריד אותה מינית כשכינה אותה לעיני אחרים "זנזונת". השופט רונן פלג פסק שהצעירה תפוצה בכ-55 אלף שקל, בין היתר בגין הטרדה מינית, תקיפה, הפרת חוזה ולשון הרע.
מנגד, השופט פלג פסק כי העובדה שהתובעת הלינה בביתה שניים מחבריה במשך כמה ימים לא מהווה הפרה של חוזה השכירות. לפי השופט, אולי ניתן היה להגיע למסקנת אחרת אילו התופעה הייתה נמשכת לאורך זמן רב יותר.

כאמור, השופט מצא שהתנהלותו של הנתבע היוותה הפרה קשה של ההסכם, בכך שהתיימר לשלוט בחייה של השוכרת ולהחליט מי ייכנס לבקר אותה ומי לא. יתרה מכך, הנתבע אף מנע ממנה כניסה חופשית למתחם, כאשר חייב אותה להתקשר אליו בכל כניסה במקום לספק לה שלט חדש לכניסה לאחר שהשלט שלה התקלקל.
עוד נקבע כי הכינויים "זנזונת" ו"שקרנית" בפני נוכחים מהווים לשון הרע ואף "הטרדה מינית", שכן הם רומזים להתנהגות מופקרת של התובעת.

בכל הקשור לתקרית התקיפה, ובהתבסס בעיקר על סרטון מצלמות אבטחה, השופט פלג השתכנע שהנתבע אכן תקף את השוכרת בברוטאליות, ללא כל התגרות פיזית מצדה. הוא ציין כי מדובר בהתנהגות המהווה "פגיעה קשה בכבודה" של התובעת ובזכויות היסוד שלה.

בסיכומו של דבר חויב בעל הדירה לשלם לשוכרת פיצויים ושכר טרחת עו"ד בסך של כ-55 אלף שקל. סכום זה הורכב בין היתר מ-15 אלף שקל בגין לשון הרע והחוק למניעת הטרדה מינית, 7,300 שקל עבור נזקי הפרת חוזה השכירות, ו-20 אלף שקל כפיצוי עונשי עבור התקיפה. בהקשר זה השופט הזכיר כי הנתבע לא עמד לדין פלילי על מעשיו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *