לא עוזב את העיר: שבוע הספר העברי ייערך בתחילת יוני

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בתחילת חודש יוני יתקיימו ברחובות אירועי "שבוע הספר העברי", מהאירועים החשובים של ישראל, והשנה, יחזרו חגיגות הספר לגן המייסדים בעיר. במסגרת האירוע יתקיימו מגוון פעילויות לכל המשפחה ובין היתר, מפגשים עם סופרים בני העיר רחובות, מופעים, מתחמי משחק ועוד.

כמדי שנה, עיריית רחובות תציין את חודש הספר העברי ברחבי העיר במגוון פעילויות, הרצאות, ימי עיון, ומופעים לכל הגילאים. האירוע המרכזי של שבוע הספר ברחובות יתקיים בימים רביעי וחמישי (7-8.6.17), והשנה יחזרו החגיגות לגן המייסדים בעיר, והכניסה חופשית.

במהלך ימי שבוע הספר יתקיימו בגן המייסדים מגוון פעילויות לילדים הכוללות מפגשים עם סופרים ומשוררים רחובותיים, הצגות, סדנאות יצירה בהשראת ספרים, מתחמי משחק לעידוד קריאה, פינות קריאה ועוד. הגן יקושט במיצגי תלת ממד בהשראת דמויות בעלי חיים מתוך ספרי הילדים המוכרים והאהובים. במהלך המפגשים המעשירים שיקיימו הילדים עם סופרי הילדים והמשוררים הרחובותיים, הם יכירו את יצירותיהם ויוכלו לשאול שאלות על תהליך כתיבת הספר והוצאתו. ברחבי הגן יוכלו הילדים לפגוש דמויות ייחודיות אשר נושאות עמן סיפור שלם, ישוחחו עמן ויצטלמו איתן למזכרת. כמו כן, ייהנו הילדים משלל הצגות ומופעים איכותיים לכל המשפחה, חלקם מכוחות מקומיים בהפקת בימת הנוער רחובות ואנסמבל בימת היוצר – "שומדי הארנב", קורקודילים מטיילים", והצגת הסיום של קבוצת הזמר כיתות א'-ו', "אני ואתה נשנה את העולם" – מופע ססגוני ומרהיב משירי אריק איינשטיין.

בנוסף, יתקיים גם יום העיון השנתי ה-3 לציון חודש הקריאה העברי של הקתדרה העממית רחובות ע"ש לאה טנא שיעסוק בנושא "רחובות – מילים בין הפרדסים", 127 שנות תרבות, כתיבה ויצירה בעיר.

ראש העיר, רחמים מלול: "עם כניסתי לתפקיד הנהגנו את "שבוע הספר העברי" ברחובות, אירוע שהפך עם השנים למסורת מבורכת. השנה, לראשונה, האירוע יקבל את הבמה המרכזית שכל כך מגיעה לו ויתקיים בגן המייסדים. תושבים יקרים, קריאת ספרים מעשירה את השפה ומפתחת את המחשבה ואת הדמיון, אני מזמין אתכם לציין יחד אתנו את שבוע הספר העברי בשמחה גדולה ובמגוון פעילויות לכל המשפחה בגן המייסדים בעיר".

מנכ"לית החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, יוספה חליבה: "החיבור לעולם הספר הוא חשוב מעין כמותו, במיוחד כשמדובר בילדים ובני נוער. זו אחת הסיבות המרכזיות שבגינה החלטנו לקיים גם השנה את אירועי שבוע הספר בעירנו, חשיפת ילדי העיר לעולם הספר, בצורה המאפשרת להורים ולילדיהם להתחבר ולבלות יחד בפעילות פנאי איכותית ומהנה. מלבד המפגש עם סופרים מקומיים, יתקיימו הצגות, יוצגו מיצגים מיוחדים, וגן המייסדים כולו יהפוך לעולם קסום ומופלא שיספק חוויה מיוחדת למשתתפים. אני מזמינה את כולכם להגיע ולקחת חלק באירוע יחיד במינו".
ימים ד'-ה' (7-8/6/17) בשעה 17:30
גן המייסדים, רחובות
הכניסה חופשית
במסגרת אירועי שבוע הספר יתקיים גם יום העיון השנתי ה-3 לציון חודש הקריאה העברי של הקתדרה העממית רחובות ע"ש לאה טנא שיעסוק בנושא "רחובות- מילים בין הפרדסים", 127 שנות תרבות, כתיבה ויצירה בעיר.
במהלך האירוע יתקיימו מגוון הרצאות, ביניהן "מקיץ האדמה מתרדמתה" של משה סמילנסקי אותה יציג ד"ר דני בר מעוז, "אל ארצי", רחל וחברים במושבה רחובות אותה תציג ד"ר רוחמה אלבג, "רחובות של יזהר- במלאת 100 שנים להולדתו" אותה תציג פרופ' ניצה בן ארי ולסיום, מופע "כלניות", משירי שושנה דמארי ויפה ירקוני

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *