ללא ביקורת עצמית! חברי המועצה נעדרו מועדת הבקורת ומתן דיל נאלץ לבטלה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ללא ביקורת עצמית! חברי מועצת העיר נעדרו מועדת הביקורת ומתן דיל נאלץ לבטלה. דיל ” עירייה חייבת לדון במחדליה כמו בהשגיה!”.

חברי הקואליציה נעדרו מדיון בנושא מחדלי בית התרבות דו”ח מבקר המדינה וגרמו לביטול הועדה ולדחייתה. היום (שלישי) אמורה היתה להתקיים בשעה 17:30 ישיבת ועדת ביקורת כאשר על סדר היום דיון בדו”ח מבקר המדינה בסוגיית מחדלי בית התרבות. פקידות העיריה הבכירה שזומנו לדיון בראשות עו”ד מתן דיל יו”ר האופוזיציה, הגיעו ובכלל זה מנכ”ל העיריה דורון מילברג, היועצת המשפטית עו”ד מיכל דגן, גזברית העיריה דניאלה ליבי, מבקר העיריה נפתלי אקרמן, מנהל אגף המיסים ומנהל אגף האכיפה אולם חברי הועדה, חברי הקואליציה, לא הגיעו כאיש אחד.

דיל בקש מהיועמ”ש של העיריה חוות דעת משפטית כיצד לנהוג במקרה כזה שחברי מועצה מחרימים את הדיון וכיצד ניתן למנוע זאת בעתיד כל אימת שהנושא יהיה מורכב עבורם. כמו כן, מה הקוורום שבאמצעותו ניתן לנהל בכל זאת דיון. עוד הוסיף שכמובן שתשלח בעניין זה שאילתה למשרד הפנים ומבקר המדינה. למותר לציין כי כולם קיבלו זימון כדין ואף לא אחד מהם הודיע שלא יגיע.

דיל  “עצוב. במקום לנער מעלינו את עננת השחיתות הציבורית חברי הקואליציה בוחרים להתחמק מדיון כה חשוב ומשמעותי להפקת לקחים ולייעול המערכת. אני תקווה שיש הסבר אחר מניח את הדעת לכל אחד מהחברים שלא הגיע ולגופו של עניין שאירועים כאלה לא ישנו. חברי המועצה חייבים לגלות אחריות ציבורית כפי שהציבור מצפה מהם, לדון ולעסוק גם בנושאים שאינם מייצרים מחיאות כפיים וקרדיטים פוליטיים. אי אפשר לטאטא מתחת לשטיח דברים כה חמורים ולצפות שייעלמו. חברי הקואליציה הצליחו לדחות את הדיון בנושא אך לא לבטלו לאלתר. אני נחוש לקיים דיון בנושא, לדון במחדלים, לתקן את הליקויים ומתוך כך לשפר את השירות!”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן