ממחר: לא יערכו ועדות השמה חוץ ביתיות לאנשים עם מוגבלויות בשירותי הרווחה

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
תמונת אילוסטרציה

 

 

 

 

 

איגוד העובדים הסוציאליים יפתח מחר (רביעי) בעיצומים בשירותי הרווחה במחלקות לשירותים חברתיים בכל רחבי הארץ.

איגוד העובדים הסוציאליים הורה לכל העו"סים שלא לבצע ועדות השמה חוץ ביתיות לאנשים עם מוגבלויות עד להודעה חדשה.

בועדות אלו מאותרת מסגרת הדיור המתאימה ביותר לכל אדם גם מוגבלות אשר נמצא כי אינו יכול להישאר בביתו.

העיצומים יערכו בעקבות הנחיה של משרד הרווחה לפיו נושא זה יעבור מטיפולו הישיר של משרד הרווחה למחלקות לשירותיים חברתיים, ללא המשאבים הנדרשים וההכשרה ההכרחית לטיפול במשימה חשובה ורגישה זו.

בחודש יולי הכריז איגוד העובדים הסוציאליים על סכסוך עבודה במחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות עקב העומסים במחלקות, תקן שירות חדש והמשך הטלת מטלות על העובדים במחלקות, ללא התחשבות בעומס הקיים, בקושי בגיוס עובדים למילוי תקנים קיימים, שכר נמוך ולא מתגמל, לצד דרישה הולכת וגדלה לשירותי רווחה.

מאיגוד העובדים הסוציאליים נמסר: "אנו מכירים בנחיצותה של הרפורמה למען שיפור וטיוב עבודת המחלקות לשירותים חברתיים המצויות במשבר עמוק ומתמשך בשל היעדר תקצוב ראוי, ייבוש שירותים והפרטה לא אחראית שלהם, תנאי העסקה בלתי הולמים וסביבת עבודה לא מוגנת ומוזנחת. יחד עם זאת, מדובר בצעד חסר אחריות, רפורמה בשירותים חייבת להתקיים לצד תוספת משאבים וכוח אדם ההולמים את דרישות הרפורמה, וביצוע המשימות ברמה המקצועית ביותר, בודאי בנושא רגיש ועדין כגון השמות חוץ ביתיות של אנשים עם מוגבלויות. במידה ומשרד הרווחה ימשיך במדיניותו להגברת העומסים במחלקות לשירותים חברתיים, ולאי שיתוף פעולה עימנו, צפויים צעדי עיצומים נוספים והחרפת המאבק".

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: