מעגל נשים-העצמה נשית ברחובות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מאות נערות השתתפו ביום העצמה נשית מיוחד עם נשים בכירות ומעוררות השראה שנערך אתמול באשכול הפיס בעיר

אמש(שלישי) התקיים באשכול הפיס ברחובות יום עיון מיוחד בסימן העצמה נשית  לבנות לקראת תיכון.יום העיון המיוחד נערך לקראת יום האישה הבינלאומי שיחול ביום שישי, במעמד מנהלת אגף החינוך ,אפרת צוקרמן, יועצת ראש העיר למעמד האשה , אביבה חלבי,  מנהלות בתי הספר, יועצות , מורות ,אורחות ותלמידות כיתה ט' מבתי הספר אורט, השיטה, דה שליט א', דה שליט ב', מדעים, קציר א', קציר ב' רון ארד.

יום העיון כלל מפגש במליאה עם נשים מצליחות ומעוררות השראה בישראל: דגנית קרמר, משנה למנכ"ל פלאפון , פרופ' כרמית לוי, חוקרת סרטן, פרופסור ומרצה בכירה במחלקה לגנטיקה של האדם וביוכימיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, איריס שור, יזמית סדרתית, מנכ"לית ומייסדת אוריבי, חן כהן, פסיכולוגית ארגונית, מנהלת תחום פיתוח ארגוני ב HP ישראל, רעות לונברג, מנהלת קהילת רעות תקני לי בפייסבוק לצרכנות נבונה ברשת, טניה וינוקור, כנרת וירטואוזית, מלחינה, רקדנית, יזמית, בעלים ומנכ"לית של חברת סינקו 5 ט' , טייסת בחיל האוויר.

לאחריו נערכו סדנאות במעגלים סגורים על מנת לחדד את המושג קריירה והצלחה ,לברר מה צריך לקרות כדי שאצליח ? מהם הכישורים והידע שיובילו אותי להצלחה ? מהם הקשיים בדרך להגשמת ההצלחה ?  

לסיכום היום, צפו הנערות בסרט "מאחורי המספרים" , סרט המתאר את מאבקן של נשים אפרו אמריקאיות  בדרך להכרה בגאונותן . הסיפור מביא לצופים את תהליך חציית גבולות המיגדר בעבודתן של אותן נשים.

משתתפות הפאנל היו נשים שוברות סטריאוטיפים נשים מובילות עוצמה , עצמאות וקריירה, כל אחת בדרכה מעוררת השראה :

פרופ' כרמית לוי, חוקרת סרטן , המתמחה במלנומה, פרופסור ומרצה בכירה במחלקה לגנטיקה של האדם וביוכימיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב . לפני מספר שנים נבחרה ע"י דה מרקר ברשימת 40 הצעירים המבטיחים בישראל וע"י אתר מאקו לרשימת האנשים הכי משפיעים בישראל. מחקרה הוביל לפריצת דרך בתחום ריפוי סרטן העור הקטלני, מלנומה.

איריס שור , יזמית סדרתית, מנכ"לית ומייסדת אוריבי, בגיל 25 לאחר שסיימה לימודי ארכיטקטורה בבצלאל הקימה את הסטארטאפ הראשון שלה. בגיל 28 עשתה את האקזיט הראשון שלה. החברה שהקימה נמכרה לאוטודסק ב 2009, המוצר שפיתחה נהנה למעלה מ 10 מיליון משתמשים מקצועיים . מאז הקימה איריס עוד שתי חברות  לפני 4 שנים ייסדה את אוריבי. דה מרקר כלל אותה ברשימת 21 הנשים שמשנות את ההייטק הישראלי.

דגנית קרמר, משנה למנכ"ל פלאפון. דגנית בעלת נסיון עשיר בתחום השירות והמכירות בשוק התקשורת. היא מנהלת שתרמה רבות ליישום אסטרטגית הצמיחה של פלאפון . יודעת להוביל אחריה עובדים ומנהלים למצוינות מקצועית ואישית.

חן כהן, פסיכולוגית ארגונית, מנהלת תחום פיתוח ארגוני ב HP ישראל. חן כיהנה במשך כשני עשורים  בתפקידי פיתוח מנהיגות ופיתוח ארגוני בחברת אינטל ובחברת טבע. בעלת נסיון רב בייעוץ ועבודה עם מנהלים המובילים שינוי והובלת תוכניות מנהיגות בארגון.

רעות לונברג, מנהלת קהילת "רעות תקני לי" בפייסבוק לצרכנות נבונה ברשת . הקהילה מונה מעל 60000 אנשים . רעות היא אימפריה בתחום הקניות ברשת , יזמית בנשמתה, אוהבת שופינג , זיהתה צורך והפכה את אהבתה לעסק חי ונושם.

טניה וינוקור, כנרת וירטואוזית, מלחינה, רקדנית, יזמית, בעלים ומנכ"לית של חברת סינקו 5. בוגרת האקדמיה למוסיקה בתל אביב, האקדמיה לפלמנקו בסיביליה ואקדמיה רובין למחול בירושלים. הופיעה עם להקת מיומנה, להקת מטבוחה פרוג'קט. העלתה כמה מופעים עם יצירות מקור משלה וחורכת עמם את במות הארץ והעולם בנגינה, בשירה בריקוד ובתיפוף. בנוסף יש לה תוכנית רדיו מידי יום ששי .

טניה גם פתחה את האירוע בקטע נגינה וריקוד לקול תשואות הקהל.

ט' , טייסת בחיל האוויר.  בוגרת אולפנת השומרון. סיימה קורס טיס לפני שנתיים וכיום היא קצינת המודיעין והניווט בטייסת.

נשות הפאנל הובילו מסר חשוב לבנות : לכו עם הלב שלכן,  ולאו דווקא עם מה שהסביבה מצפה שתעשו. תעזו, תחלמו , תשאפו , תילחמו אל תפחדו מכישלונות , אין הצלחה ללא עבודה קשה . כל אחת מכן יכולה לממש את הפוטנציאל הגלום בה ולהצליח !

אפרת צוקרמן מנהלת אגף החינוך בעיריית רחובות בירכה את הבנות :"כאשה, כאמא ,כרעיה, כמנהלת אגף החינוך והנוער ברחובות אני יודעת שהשמיים אינם הגבול עבור כל אחת ואחת מכן ובטוחה כי חלומותינו ניתנים להגשמה , אם רק היה לנו האומץ לשאוף אליהם בהתמדה. מאחלת לכן לתרגם את החלומות שלכן לתוכנית עבודה ולכבוש יעד אחר יעד."

עירית דוידוביץ, מנהלת אשכול הפיס ציינה כי "מעמד הנשים בעולם עבר כברת דרך משמעותית מאז צוין לראשונה יום האישה הבינלאומי .. החקיקה בישראל מבטיחה שוויון זכויות לנשים בתחומים רבים אבל המציאות היא שמצב הנשים לא שווה למעמד הגברים לא במאפייני התעסוקה, לא בשכר ולא באפשרויות הניצבות בפניהן בשוק העבודה. קיימת תקרת זכוכית, זהו מונח מטפורי המבטא אפליה סמויה בין נשים לגברים. נשים רבות מצליחות לנפץ את "תקרת הזכוכית" , חלקן נמצאות איתנו כאן היום . הן מצליחות, מנהיגות ואמיצות. יום עיון זה נועד עבורכן על מנת לחשוף אתכן לסיפורי קריירה והצלחה של נשים, לאפשר לכן מפגש עם דמויות השוברות את הסטראוטיפים ומהוות מודל לחיקוי במטרה להעצים אתכן, לפתח מנהיגות ולעודד אתכן לתכנן קריירה מקצועית ולנפץ את תקרת הזכוכית".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *