מעל 500 ספרים בשנה: מי נבחרו לאלופי הקריאה?

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בין אלופי הקריאה של רשת ספריות חוויות רחובות,תמצאו גם את ענבל משאט, תלמידת כיתה ד', שקראה מעל 500 ספרים בשנה החולפת. הקורא הצעיר ביותר שקיבל את הפרס הינו תלמיד כיתה ב', יגל כוכבי, שנרשם לפני 5 חודשים וקרא כבר 135 ספרים.

מי אומר שילדים כבר לא קוראים בימינו? במסגרת אירוע חודש הספר העברי העניקה רשת הספריות העירונית של רשת חוויות תעודות ופרסים ל"קוראים מצטיינים"- ילדים ובני נוער, שקראו במהלך השנה החולפת מאות ספרים! האירוע נערך בספריה המרכזית ע"ש מאירהוף ביום חמישי שעבר ולאחר הטקס התקיימה הרצאה עם תומר קרמן- מתרגם סדרת הספרים המצליחה "יומנו של חנון", שדיבר עם הקוראים הצעירים והוריהם על סוגיות בתרגום והמחיש את המורכבות במעבר משפה לשפה.

מנתונים שפרסמה רשת הספריות עולה כי בעיר רחובות רשומים 25,319 מנויים ברשת הספריות העירונית, 188,186 השאלות, 170,000 ספרים מודפסים ומאגר של 5000 ספרים אלקטרוניים וקוליים הנמצאים בשימוש. כמו כן, במהלך חודש יוני התקיימו עשרות אירועים לילדים ומבוגרים לציון "שבוע הספר".

מתוך שמונה אלופי קריאה שקראו כל אחד מאות ספרים, נמצאת ענבל משאט, תלמידת כיתה ד' שקראה מעל 500 ספרים בשנה החולפת! בניהם ספרי מופת וקלאסיקות.

הקורא הצעיר ביותר שקיבל את הפרס הינו תלמיד כיתה ב', יגל כוכבי, שנרשם לפני 5 חודשים וקרא כבר 135 ספרים!

סיגל לוי בן ישי: "הענקת התעודות נועדה לעודד את הקריאה ואת הקוראים הצעירים ולהאיר זרקור על חשיבותה לעיר, זאת לצד אירועי תרבות וספר רבים שנערכו החודש ברשת הספריות.  יש לציין שהקוראים הצעירים הפגינו גם ידע רב באנגלית במסגרת המפגש שנערך עם תומר קרמן בסוגיית תרגום הספרים והסדרות האהובות על ילדים ונוער. חשוב לומר גם שהקריאה היא נחלת כולם, לאחר שאת התעודות קיבלו קוראים צעירים מכלל רבדי האוכלוסייה בעיר, שהפגינו אהבה גדולה לעולם הספר".

אמיתי כהן, יו"ר דירקטוריון רשת חוויות: "אירועי חודש הספר ברשת חוויות נועדו לעודד את תרבות הקריאה, המילה הכתובה והשיח האינטלקטואלי שיוצרים הספרים והסופרים. מרשים במיוחד לראות ילדים בגילאים צעירים מתחברים לספרים, מה שמוכיח שספרים הם לא בני חלוף גם בעידן המסכים והחיפושים בגוגל. יישר כוח לעובדי רשת הספריות ולעשרות אלפי המנויים המסורים".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *