מרגש: אבי קינד אירח למעלה ממאה שורדי שואה

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מרגש: חבר המועצה אבי קינד אירח ופינק אמש (שני) בעסק שלו ברחוב יעקב למעלה ממאה שורדי שואה תושבי העיר רחובות. באירוע המרגש השתתפו ראש העיר רחמים מלול, מ"מ זהר בלום ושר החקלאות עודד פורר.

 

קינד ברך את כולם והודה למכובדים שהגיעו זו השנה השניה למיזם החברתי הפרטי שלו. במהלך האירוע בבר היין JACOB שבבעלותו, פינק קינד במבחר סלטים, דגים, גבינות ויין ויחד הרימו כוסית לכבוד המעמד המרגש ויום העצמאות הקרב.

 

 

ראש העיר רחמים מלול: " בשנה שעברה שהגעתי לכאן הודעתי על שנורו טילים על ירושלים. ב"ה כשם שמזימתם של הנאצים לא עלתה בסופו של דבר להכחיד את עם ישראל, וזאת הרבה בזכותכן, אתן גיבורות אמיתיות, אתם, השורדים והשורדות וכל אלה שלחמו לצד בנות הברית נגד הנאצים, ואת יום הנצחון אנחנו חוגגים בעז"ה בשבוע הבא. כשם שהם לא הצליחו וכשם שבכל הדורות, כל אלה שחשבו להשמיד את עם ישראל, החל מפרעה, והמשך בחמניצקי וכלה בהיטלר הרשע והנאצי, כך אז שירו טילים על ירושלים, גם מזימתם לא צלחה ואנחנו מדינה בתקומה, מדינה בצמיחה, מדינה פורחת, מדינה שהיא אור לגויים באמת, לא ייתכן דבר כזה באף מקום, שמדינה כל כך צעירה, בסך הכל בת 74, מה זה 74? שלכולם יהיה עד 120, מדינה בת 74 שהגיעה להישיגים כאלה".

 

 

"אז קודם כל זה בזכותכם, בזכות אותם אנשים שהגיעו לארץ, למרות כל הקשיים שעברו, באו לכאן מחדש, הקימו בתים, נטעו כרמים, הקימו משפחות, הביאו ילדים ונכדים ונינים לעולם, זהו הנצחון האמיתי על הצורר הנאצי! ולכן מגיעות לכם באמת כל התשבוחות, כל מחיאות הכפיים. אנחנו רוצים לאחל לכם שבעז"ה גם בשנה הבאה נפגש פה בהרכב מלא, שלא יחסר אף אחד אלא יגיעו עוד. בתנאי שתהיה לכם בריאות טובה, אריכות ימים, תמשיכו לשמוח בשמחת הנכדים והנינים ויישר כוח ידידי אבי על הארגון הנפלא הזה. זאת פעילות משמחת, במיוחד לערב יום הזכרון לחללי שבסופו אנחנו גם חוגגים את יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל" סיכם מלול.

אירוע לשורדי השואה צילום רחובות ניוז

מ"מ ראש העיר זהר בלום: " כבן לניצולי שואה וכמי שמלווה את השורדים במהלך כל השנה, אני נרגש מאוד מהמעמד, לראות את הדור שבזכותו אנחנו כאן. לדור המתמעט הזה אנחנו מחויבים להצדיע כל רגע על מה שהם עשו למענינו".

 

שר החקלאות ויליד רחובות עודד פורר: " בספר דברים כתוב 'ונתתי בפניכם את השמים והארץ, את החיים והמוות נתתי בפניכם, את הברכה ואת הקללה ובחרת בחיים', ואתם היום בוחרים בחיים וסבתא שלי בכל יום בחרה בחיים, ואני חושב שמה שעושים כאן היום, עם השירה והשמחה הזאת, בין יום השואה שמזכיר לנו איזה מחיר שילם העם היהודי שלא היתה לו מדינה לבין יום העצמאות, ועם כל הקושי שיש לנו בין הימים האלה, השמחה הגדולה היא זה שאנחנו כאן, כי בחרנו בחיים. אני פשוט מברך אתכם, מברך את מי שיזם את היום הזה,  ומאחל שכל יום נשיר ונשמח ונבחר בחיים".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן