משרד הבריאות: מרכז רפואי קפלן מדורג במקום ה-18 במסגרת בתי החולים הכי מזוהמים בישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

 

דו”ח חדש של משרד הבריאות שהתפרסם אתמול (רביעי ) בדק כיצד פעלו בתי החולים למניעת זיהומים.מרכז רפואי קפלן ברחובות המשתייך לקבוצה 3(401-700 מיטות) זכה לציון של 76.6 מתוך 100 ותגמול של 1.596 מליון שקל.הוא מדורג במקום ה-18 מתוך 29 בתי החולים בישראל שעמדו ביעדי המודל

במסגרת התוכנית למניעת זיהומים של משרד הבריאות חולקו למעלה מ-130 מיליון שקלים לבתי החולים כדי שיממשו אותה, כאשר בין הדרישות מבתי החולים לפעול כדי להקים תשתית למניעת זיהום, שיפור יכולות בידוד לחולים שזקוקים לכך, הפרדת חולים מונשמים, יכולות ניטור זיהומים והתנהלות נכונה בכל הנוגע לטיפול באנטיביוטיקה.בשנה שחלפה נרשם שיפור של 45% במדדי המודל בהשוואה לשנת 2018.

הציונים שקיבלו בתי החולים הם על סמך 28 מדדים שונים בתחומים הבאים: בין השאר, תשתית ארגונית ומקצועית, ניטור והדרכות בנושאי היגיינת ידיים וניקיון, תשתיות תומכות מניעת זיהומים, תהליכי אבחון זיהומים, ניטור זיהומים, ניהול שימוש באנטיביוטיקה וחיסוני העובדים.

בית החולים שקיבל את הציון הנמוך ביותר באשר לעבודתו במניעת זיהומים הוא ‘שערי צדק’ בירושלים שזכה לציון נמוך במיוחד של 53 בלבד מתוך מאה.כאשר המצטיין בתחום הוא בית החולים הצרפתי בנצרת שהגיע לציון של 97.4 מתוך מאה.

כאמור מרכז רפואי קפלן ברחובות המשתייך לקבוצה 3(401-700 מיטות) זכה לציון של 76.6 מתוך 100 ותגמול של 1.596 מליון שקל ומדורג במקום ה-18 מתוך 29 בתי החולים בישראל .ובצוותא עם בית החולים כרמל הוא נמצא בחלק העליון של הקבוצה. אם זאת התוצאות אינן משקפות בהכרח את שיעור הזיהומים בבית החולים, אלא את עמידת בית החולים ביעדי המודל

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן