מתיחת הפנים של גן המייסדים: מגן לאירועים לפארק המייסדים ששודרג במיליוני שקלים

חדשות רחובות - מתיחת הפנים של גן המייסדים: מגן לאירועים לפארק המייסדים ששודרג במיליוני שקלים - רחובות ניוז

גן המייסדים: מגן לאירועים לפארק המייסדים במיליוני שקלים – פעילות לכל המשפחה/

עיריית רחובות, באמצעות אגף גנים ונוף וחב' הל"ר – החברה לפיתוח רחובות, סיימו בימים אלה את העבודות הנרחבות לחידוש גן המייסדים. עד כה שימש המקום כגן לאירועים גדולים בעיר מעתה והלאה ניתן לשהות בו בכל יום, עם פעילויות ומשחקים לכל הגילאים הפארק עבר מתיחת פנים כוללת: שיפוץ, סלילת רחבה, הקמת מגרש מיני פיץ', הקמת גינת כלבים, התקנת מגוון מתחמי משחק – מתחם לפעוטות, קוביות טיפוס, מתחם נינג'ה ומתקני משחק לילדים עם מוגבלויות גם שלט עם שם העיר ולב גדול הותקן במקום -כרקע לתמונות לכל המשפחה.

חדשות רחובות - גן המייסדים רחובות - רחובות ניוז
חדשות רחובות – גן המייסדים רחובות – רחובות ניוז

ראש העיר, רחמים מלול: "פארק המייסדים הוא אחד מהסמלים המשמעותיים ביותר של העיר, בלב ליבה של העיר רחובות- ועכשיו הוא אטרקטיבי יותר מתמיד".

סגן ראש העיר עו"ד יניב מרקוביץ', מחזיק תיק חזות העיר: "פארק המייסדים הוא פרויקט אסטרטגי לחזות העיר והוא חלק משינוי משמעותי שהבאנו למרכז העיר".

לפני מספר חודשים החלה עיריית רחובות לחדש את אחד הסמלים הוותיקים והאהובים בעיר – גן המייסדים.

הגן ממוקם על רחוב הרצל/רח' לבקוביץ, מול מתחם השוק העירוני ובסמוך לבניין העירייה.
המקום, המשתרע על שטח של כ-13 דונם, שימש עד כה בעיקר כמקום התכנסות בעת אירועים גדולים כמו יום העצמאות, טקסים וחגים.
מעתה והלאה ייקרא המקום "פארק המייסדים", וניתן יהיה לשהות בו במשך כל שעות היום עם מגוון המתחמים שהותקנו בו – לכל הגילאים- פעוטות, ילדים והורים ומבוגרים.
במסגרת העבודות על הפארק הוקמו מתחמי משחק לילדים בוגרים ופעוטות, מתחם נסיעה ייחודי לבימבות, קוביות טיפוס, מתחם נינג'ה ספורטיבי, מגרש מיני פיץ'- מגרש רב תכליתי המשמש למשחקי כדורגל, משחקי כדור שונים ועוד. בנוסף למתקני המשחק, העירייה הקימה בפארק מתחם כושר חיצוני בו ניתן להתאמן באוויר הפתוח. ספסלים פוזרו בכל פינה בפארק בסמוך למתקני המשחקים השונים.

חדשות רחובות - גן המייסדים לפני השיפוץ - רחובות ניוז
חדשות רחובות – גן המייסדים לפני השיפוץ – רחובות ניוז

כמו כן העירייה הקפידה על שמירה על אזורים ירוקים תוך פריסת מדשאות, גינון, מערכת השקיה מתקדמת ושמשיות הצללה. בתוך שטח הפארק החדש הוקם גם מתחם כלבים מגודר ובטיחותי.

במסגרת חידוש הפארק ולאור הכוונה להמשיך ולקיים בו הופעות תרבות, הוקמה בפארק במת מופעים מאובזרת קבועה ונסללה מחדש רחבת התכנסות מרכזית. בימים בהם לא מתקיימים מופעים, הרחבה משמשת כרחבת החלקה, בה ילדים ונוער יכולים לגלוש על סקייטבורד, אופניים, גלגיליות וקורקינטים.

על פינת רחוב הרצל-לבקוביץ הוצבו שני שלטים, האחד מספר את סיפורו ההיסטורי של הגן- שהיה הגן הציבורי הראשון לרווחת תושבי המושבה רחובות, והשני שלט ענק עם שם העיר ולב ייחודי הצמוד לו- לצידו העוברים והשבים יוכלו להצטלם.

בשעות הערב הפארק ומתקני המשחקים בו מוארים ע"י גופי תאורה שהותקנו במסגרת העבודות על הפארק.
מאחר והפארק כבר משמש רבים מכל רחבי העיר, הוחלט להציב במקום צוות ניקיון ייחודי המטפל מדי יום בתחזוקה ובניקיון השוטף של הפארק החדש.

לכל אורך הפארק פוזרו אשפתונים אליהם ניתן להשליך את הפסולת ובכך לשמור על המרחב הציבורי נקי וסטרילי עבור כלל התושבים.
השלמת העבודות של פארק המייסדים היא חלק מתכנית החידוש של מרכז העיר רחובות.

במהלך החודש הקרוב, יתקיים טקס חגיגי לפתיחת השוק העירוני הממוקם מעבר לכביש, שישלים את המהפך במרכז העיר – הפארק והשוק.

ראש העיר, רחמים מלול: "פארק המייסדים הוא אחד מהסמלים המשמעותיים ביותר של העיר, בלב ליבה של העיר רחובות- ועכשיו הוא אטרקטיבי יותר מתמיד. המטרה הייתה להחזיר אותו לתושבים לבילוי יומיומי בכל הגילאים, ולא רק כמה פעמים בשנה. בהשקעה משמעותית, הפכנו אותו למקום שכיף לבוא אליו ולפארק בילויים, שעשועים ופנאי , ממנו ייהנו התושבים הצעירים והמבוגרים כאחד. את הבילוי במקום ישלים ביקור בשוק העירוני החדש שנפתח ממול בימים אלה ממש".

חדשות רחובות - פארק המייסדים - רחובות ניוז
חדשות רחובות – פארק המייסדים – רחובות ניוז

סגן ראש העיר עו"ד יניב מרקוביץ', מחזיק תיק חזות העיר: "פארק המייסדים החדש הוא פרויקט אסטרטגי לחזות העיר ואחד מהגנים הגדולים בעיר. לכן השקענו משאבים רבים בתכנון שלו כך שכל המשפחה תוכל לבלות בו בשמחה. בכל יום אנו מקבלים אינספור תגובות חיוביות מתושבי העיר על הפארק החדש. הפארק הוא חלק משינוי משמעותי שהבאנו למרכז העיר, יחד עם פרויקט חשוב נוסף: פתיחת השוק העירוני, לו מצפים תושבים רבים. בימים אלה נתחיל לעבוד על פארקים גדולים נוספים באזורים אחרים בעיר, ואנו מחדשים גנים ציבוריים גדולים וקטנים כאחד".

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *