מתכוננים לחגים: התקיימה שיחת הערכות לתפילות בבתי הכנסת בצל מגבלות הקורונה

חדשות רחובות - היערכות לתפילות חגי תשרי - רחובות ניוז

נערכים לתפילות חגי תשרי: ראש העיר, רחמים מלול וסגן ראש העיר, אמיתי כהן, קיימו שיחה עם שרת הפנים, איילת שקד לקראת הערכות בתי הכנסת בצל מגבלות הקורונה

חדשות רחובות – עדכוני קורונה בעיר רחובות – רחובות ניוז

אתמול (רביעי) נפגשו ראש העיר, וסגן ראש העיר ומחזיק תיק מורשת ישראל, עם שרת הפנים לביצוע הערכת מצב לקראת תפילות חגי תשרי בבתי הכנסת בעיר רחובות, זאת לאור העובדה שטרם נקבע מתווה הממשלה ומשרד הבריאות לתפילות בצל הקורונה.

כחלק ממאמצים עירוניים לבלימת התחלואה ומתוך הבנת צרכי התושבים, הוחלט בפגישה להיערך לכל מתווה אפשרי בהתייעצות עם שרת הפנים.

מלול וכהן סקרו במהלך השיחה עם שרת הפנים,, את הצרכים ומצב התחלואה בעיר ועקב כך, שקד אישרה תקציב מיוחד להיערכות בתי הכנסת בעיר לתפילות מחוץ למבנים.
בשלב זה החל לקיים שיחות עם כלל גבאי בתי הכנסת, למיפוי הצרכים של כל בית כנסת וקהילה ויציאה למבצע מיוחד של הסדרת מקומות תפילה בחוץ, לרבות התקנת צליות, הצבת מצננים, חיבורי חשמל ועוד.

שרת הפנים, : "אנו נמצאים בעיצומה של התפרצות מחודשת של אשר עלולה להוביל לכך שגם בשנה הזו נצטרך כולנו להתאים עצמנו לקיום התפילות המיוחדות של הימים הנוראים וחגי תשרי באופן שונה מהרגיל– ולכך עלינו להיערך.

נערכים לסייע יחד עם ראש העיר וסגנו לבתי הכנסת בהתאם להחלטות אשר תקבל הממשלה ולהנחיות , בכדי שיוכלו לקיים באופן המיטבי את תפילות החג כסדרן תוך שמירה על בריאות המתפללים".

ראש העיר, : ״כפי שסייענו לקיום תפילות החגים אשתקד במסגרת המגבלות לשמירה על בריאות המתפללים- גם השנה נסייע בנושא. לכן קיימנו הערכת מצב מיוחדת ונמשיך לשמור על קשר עם ראשי הקהילות בעיר וללוות אותם. אנו מאחלים לכולם שנה בריאה ובטוחה״.

סגן ראש העיר, : "גל הקורונה הנוכחי דורש מאתנו היערכות וחשיבה מקדימה לקראת חגי תשרי, כך שכל אדם בעיר המעוניין בכך יוכל לקחת חלק בתפילות. אנו נערכים מול הגבאים וראשי הקהילות. תודה רבה לשרת הפנים, איילת שקד, לראש העיר רחמים מלול ולכל צוותי העירייה שפועלים להסדרת המקומות".

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *