נצמד לחוק! מתן דיל לרחמים מלול ” מדוע אינך מוסר דין וחשבון על מצבה הכספי של העירייה בהתאם לחוק

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

נצמד לחוק! יושב ראש האופוזיציה עו”ד מתן דיל פנה היום לראש העיר רחמים מלול ודרש את יישום חוק פקודת העיריות. ” מדוע אינך מוסר למועצה דין וחשבון על מצבה הכספי של העיריה באופן שוטף, ובמיוחד בימים אלה, ימי קורונה, כפי שאתה מחויב בחוק?” כתב דיל בפנייתו.

לשאלתו הוסיף דיל סימוכין מהחוק לדרישתו “לנוחיותך מצ”ב הוראות החוק –סעיפים 140ב, 216, 229 ו230 לפקודות העיריות: 140ב. (א) ראש העיריה ימסור למועצה אחת לשלושה חדשים דין וחשבון על מצבה הכספי של העיריה ויפרט בו את הוצאותיה והכנסותיה. ראש העיריה יגיש למועצה אחת לשלושה חדשים דין וחשבון בכתב על פעולות העיריה. המועצה תקיים דיון, במועד שתקבע לכך, בדין וחשבון שנמסר לה לפי סעיפים קטנים (א) או (ב).
216. (א)”.

עו”ד מתן דיל, מקרה או יד מכוונת?

דיל ציין כמ זו לא הפעם הראשונה שדורש ממלול את הדו”ח הכספי “הדו”ח הרבעוני האחרון והיחיד שהצגת לנו היה – הרבעון הראשון (!!) של 2019 (!?) וגם אותו הגשת אך לאחר שדרשתי ממך לעשות זאת בחלופת מכתבים. גם בנוגע לדו”ח הכספי השנתי לא עמדת בדרישות החוק, הדו”ח היחיד שהוצג לנו הוא הדוח הכספי השנתי של שנת 2018. כפי שאתה רואה, ויודע, הנך מחויב לדווח למועצת העיר על מצבה הכספי של העיריה. בשתי ישיבות התקציב שהתקיימו בקדנציה הנוכחית התרעתי בפני החברים שמצבה הכספי של העיריה הולך ומדרדר. הוכחות לכך למכביר – הלוואות לחברת הלר ולעירייה, הגדלת וניצול מסגרת אשראי באופן בהול של 40 מיליוני ₪, ספקים רבים שמלינים על עיכובים חסרי תקדים בתשלומים על עבודות שבוצעו ועוד וכמובן ובאופן הברור ביותר ניתן למצוא חיזוק בגירעונות השוטפים בשנתיים האחרונות ואשר לצערנו משנה לשנה רק גדלים ומתחזקים”.

אני רוצה להאמין שאינך מסתיר נתונים בכוונה אלא אך מדובר בטעות או בשכחה אך חרף זאת, כבר אומר, כי אין זאת בושה להודות במידה ואתה זקוק לעזרה. אני מתחייב לך בשם סיעתי כי נתמוך ונסייע בכל החלטה שתיזום לטובת העיר. בימים כאלה אין אופוזיציה וקואליציה. יש מועצת עיר שתעשה כל לאל ידה למען רחובות, שגשוגה והצלחתה”.

 

דיל סיכם בדבריו  “איפה הכסף? באופן שיטתי ראש העיריה מסתיר ממועצת העיר את הנתונים הכספיים של עירית רחובות. אסור לנהל עיר בצורה כזאת. זה לא חוקי ולא אחראי. בשנתיים האחרונות עירית רחובות נכנסה לגרעון שוטף ומצבה הכספי הולך ומדרדר. פניתי לראש העיריה והצעתי את עזרתי. בימים כאלה אין אופוזיציה וקואליציה. עלינו לשתף פעולה למען שגשוגה והצלחתה של העיר רחובות. דרשתי מרחמים את כל הנתונים הכספיים והדוחות שהוא מחוייב לספק לי ובהמשך לכך עלינו לגבש תכנית מהירה לחיזוק עוצמתה של העיריה והעיר רחובות לשנים הבאות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן