סוף עצוב: הנעדרת מיכל חלימי ילידת רחובות נרצחה בעודה בהריון

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הותר לפרסום: כי המשטרה פיענחה הבוקר (ד') – הנעדרת מיכל חלימי נרצחה.במשטרת ישראל התקבל דיווח בסוף חודש מאי על היעדרותה של מיכל חלימי בת 29, המתגוררת באחד היישובים שבגזרת בנימין.נפתחה חקירה ונעשו ניסיונות לאתרה. לבסוף גופתה זוהתה על ידי בעלה באמצעות טבעת הנישואין שעל אצבעה.


גופתה של מיכל חלימי בת 29 ילידת רחובות שהתגוררה באחד הישובים בגזרת בנימין נמצאה ביום שני השבוע בדיונות בחולון לאחר שהוכרזה כנעדרת לפני כחודשיים.
הבוקר הותר לפרסם כי בן זוגה, מוחמד חארוף משכם, נעצר בחשד שרצח אותה. הוא שחזר את הרצח, סיפר שחנק אותה והטיח אבנים בראשה. "רציתי לשחרר אסירים", אמר החשוד בבית המשפט השלום בירושלים.
מחקירת המשטרה עולה שחלימי ובן זוגה הערבי התגוררו יחדיו בחולון או בת ים לפני שהוא רצח אותה.
במסגרת החקירה, עלה כי הנעדרת עזבה מרצונה וככל הנראה שוהה בביתו של צעיר פלסטיני תושב שכם עמו הייתה במערכת יחסים.
מאיסוף ממצאים ראשוניים, בכלל זה בפייסבוק של השניים, נראו תמונות משותפות והצהרתם בדבר כוונתם להתארס.
עם התפתחות החקירה, נעצר החשוד עמו הייתה בקשר וכבר בשלב הראשון של חקירתו עלו סתירות לעניין מקום שהותה של הנעדרת, עובדה שהעלתה את החשד למעורבותו בהיעדרותה.
בשלב זה החליט מפקד המחוז, ניצב משה ברקת, להטיל את המשך החקירה על היחידה המרכזית.

חוקרי היחידה המרכזית ניהלו תחילה חקירה סמויה, במסגרתה החלו באיסוף ממצאים תוך ביצוע פעולות חקירה מגוונות ובהן שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שחיזקו את החשד כי הנעדרת אינה בין החיים.

עם התקדמות החקירה ותחת צו איסור פרסום, נעצרו מעורבים נוספים תושבי טייבה עימם החשוד היה בקשר.

במהלך חקירתם מסרו כי בין החשוד והמנוחה הייתה מערכת יחסים, וביום היעדרותה, נפגשו השניים באזור חולון ושם ככל הנראה בוצע הרצח.

בתאריך 24.7.17 ולאחר שבלשי היחידה, ערכו סריקות נרחבות באזור חולות חולון, אותרה גופת המנוחה שזוהתה במכון לרפואה משפטית. חשוב להדגיש כי כאשר נמצאה חלימי, גופתה הייתה במצב קשה לזיהוי – רק עצמות. היא זוהתה על ידי בעלה באמצעות טבעת הנישואין שעל אצבעה".

החשוד, נחקר מספר פעמים, הודה ושיחזר את מעשה הרצח. על פי גרסתו פגש את המנוחה באזור חולון, חנק אותה, הטיח אבנים בראשה, כיסה את גופתה ועזב את המקום ברכבה.

מקצועיותם של החוקרים, ביצוע פעולות חקירה מתוחכמות ושימוש מושכל באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בחקירה מסועפת ומורכבת זו, הביאה לפיענוח ולגיבוש תשתית ראייתית נגד החשוד ברצח.

כאמור,היום בבית משפט השלום בירושלים הוגש בקשת הצהרת תובע ובימים הקרובים פרקליטות מחוז תל אביב תגיש כתב אישום בגין רצח ועבירות נוספות.
היא תובא למנוחות הערב בשעה 18:30 בבית העלמין רחובות


קרדיט צילום: דוברות המשטרה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *