פארק הקופים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הקופים תמיד מעניינים ומסקרנים אותנו, אולי בגלל שהם כל כך קרובים אלינו ודומים לנו, ועדיין – הם בעלי חיים, החיים בטבע והם יכולים 'להרשות לעצמם' להתנהג באופן שאנחנו כבר לא יכולים להרשות לעצמנו. בגלל זה כל כך כיף להסתכל עליהם ולחקור אותם. ואיפה יותר הגיוני לפגוש קופים מאשר בפארק הקופים?
פארק הקופים הוא אתר טבע ביער בן שמן, אשר הוקם בשנת 1996 ושם לעצמו מטרה לדמות ככל שניתן את סביבתם הטבעית של מאתיים וחמישים הקופים אשר נמצאים בו. החל משנת 2007 פארק הקופים מנוהל על ידי "עמותת מקלט הקופים הישראלי" (כן, מסתבר שיש כזו עמותה, וטוב שכך! – העמותה פועלת גם לשיקום והצלה של קופים אשר נעשה בהם שימוש במחקרים וניסויים, במטרה להשיב אותם אל סביבתם הטבעית).

בפארק הקופים מוצעות שלל חוויות ואטרקציות לכל המשפחה – טיול בחורש הטבעי וצפייה בקופים, בחלק מהמקומות גם האכלה שלהם, פינת חי, מתקני ספורט אתגרי, 'אפריכיף' – כפר אפריקאי אותנטי, הבית של טרזן, בקתת הקופים, 'טם-טם' (מתקן שעשועים ענק שבו ארבע קומות של ג'ונגל אפריקאי) ובקיץ מגלשה רטובה, תותח קצף ומשחק מתזים.

אז יש לכם לאן לנסוע השבת, לפגוש קצת 'אחים קטנים' שלנו שעדיין חיים בטבע, ולקחת חלק בטיול שבת כיפי ומרתק עם המשפחה, הילדים והחברים. לא לשכוח לקחת בצידנית הרבה בננות, ולצאת ליהנות בפארק הקופים!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *