פותחים שנה אזרחית חדשה עם פתיחה חגיגית של בית התרבות המחודש

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
בתמונה: ראש העיר, מנכ”ל העיריה וחברי מועצת העיר – אוה גור, עו”ד שמואל בר- דנזאן, אורית שרגאי, דר’ רוני באום, עודד עמרם, בן ציון שרעבי, פינחס הומינר, עו”ד יניב מרקוביץ’, אבי קינד וזהר בלום.

לרגל הפתיחה המחודשת של בית התרבות, התקיים הערב (שלישי ) אירוע חגיגי, שכלל קביעת מזוזה לבית התרבות המחודש על ידי ראש העיר, רחמים מלול ובנוסף פתיחת תערוכה מיוחדת, המשלבת בין צילומים של אתרים היסטוריים בעיר לבין דיוקנאות של תושבים וותיקים

בית התרבות המחודש ע”ש משה סמילנסקי המנוהל על ידי החברה העירונית רחובות, נחנך הערב (יום שלישי 1.1) באירוע חגיגי במעמד ראש העיר, רחמים מלול, מחזיק תיק התרבות, עודד עמרם, חברי מועצה נוספים, מנכ”ל העיריה, דורון מילברג, מ”מ מנכ”ל החברה העירונית, איציק עובדיה, מנהלת אגף תרבות, ידע ואמנות, שפרה כהן, משפחת סמילנסקי ומשפחת טנא ומכובדים נוספים.

ראש העיר רחמים מלול: ״בנינו בית תרבות שהוא עוד יהלום בכתר התרבות של העיר רחובות, בית התרבות מצטרף לפסיפס התרבותי העשיר אותו מפעילים אנשי תרבות מקצועיים ומקצוענים.
הבית הזה ימשיך ויהפוך להיות לאבן שואבת לכל שוחרי התרבות בעיר. אני מודה מכל הלב לכל אלו שהביאו את הבניין עד לסיומו למרות כל הקשיים שעלו בדרך מאנשי המקצוע ועד לחברי מועצת העיר”

עודד עמרם, מחזיק תיק התרבות: ״בית התרבות הוא עוגן התרבות בעיר, אני בטוח וסמוך שהצוות הנהדר יחזיר את תקופת הבית הזה לגדולתו. הבית הזה ישגשג לצורכי התרבות בעיר”

דורון מילברג, מנכ”ל העירייה:
“תרבות זה נכס אסטרטגי, חובה לתת את השירות הזה, ולשמחתנו התושבים מצביעים ברגליים ומספר המשתתפים בפעילויות השונות הוא רב מאוד. זה מה שמניע אותנו ונותן לנו את האמביציה להמשיך קדימה עם תכניות התרבות שלנו לתושבי העיר רחובות. אני מאחל לכולנו שנת פעילות תרבותית ענפה.”

שפרה כהן, מנהלת אגף תרבות, ידע ואמנות: “בית התרבות אותו אנו חונכים מחדש היום, נקרא על שמו של משה סמילנסקי שהיה ממייסדי רחובות, איש העלייה הראשונה, מנהיג ציוני, איכר וסופר עברי. הוא פעל רבות בעבודתו החקלאית ובעבודה ציבורית מקומית, בהנהגת המושבה ובשיפור חיי התרבות, והיה זה שתבע את האימרה: “אם חקלאות כאן מולדת כאן”. אני בטוחה שמשה סמילנסקי, לו היה חי כיום, היה נותן לנו את ברכת הדרך להמיר את עבודת החקלאות של פעם לעשייה התרבותית של היום”.

לכבוד פתיחת בית התרבות אצרה אורה קראוס, אוצרת הגלריה העירונית, תערוכה – “רחובות, בתים אנשים ונופים”, שבה משתתפים אומנים תושבי העיר, שהודות להם אנו זוכים לחוות את רחובות של העבר והווה. הקהל הרחב התפעם מהמיצגים בתערוכה והיא תהיה פתוחה לקהל הרחב עד ה-1.3.19.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן