פלילי: היום יובא להארכת מעצר תושב קרית עקרון ואב לחמישה מפרשת הרב ברלנד

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
אילוסטרציה

פלילי: היום (שני) יובא להארכת מעצר שניה אב לחמישה מקרית עקרון שנעצר על קשירת קשר לביצוע פשע באדם שצפוי להעיד נגד הרב ברלנד.

תושב קרית עקרון (40) ואב לחמישה נעצר אמש בחשד שיחד עם אחרים הטריד וגרם נזק לרכוש של אדם שהתלונן ואף אמור להעיד כנגד הרב ברבלנד. לאחר דיון בבית משפט השלום בירושלים, קבע השופט להאריך את מעצרו עד היום (שני) בצהריים והמשטרה כאמור צפויה להגיש הארעת מעצר נוספת.

נציג המשטרה רס”ר ירון כרמל התיחס למעשיו יצחק  “בתאריך  18.2.2020הגיע  המשיב יחד עם אחרים לבית בבית שמש, המשיבים האחרים יצאו מרכבם עם אלות, פניהם מכוסים, ניפצו את חלון הסלון, עיקמו תריס, שברו מצלמת אבטחה, כל זאת באמצעות מכות עם האלות ולאחר מכן יצאו מהמקום. כל זאת בשל מעורבותו של המתלונן בפרשת ברלנד. המעשה עצמו מעיד על מסוכנותו”.

סנגורו טען בדיון כי אין לו קשר למתלונן ולאירוע” אין קשר עם המתלונן ואין לו שום עניין בפרשיית ברלנד. החשוד לא איים ולא תקף אף אחד, אין שום מצלמה, אין עדות נייטרלית והמתלונן עצמו לא מוסר את השם שלו. אני אציין שבחקירה עצמה עד עכשיו החשוד לא ידע מה מוטח בו, אמרו לו שב ותתחיל לדבר. מדובר פה גם לשיטת המשטרה אם אכן מדובר במסוכנות לא מדובר במסוכנות כלפי כולי עלמא, אלא כלפי אדם אחד אם קיימת בכלל ולדעתי לא קיימת. ניתן לאיין מסוכנות כזו במגוון דרכים ולא מעצר. החשוד גר בקרית עקרון, אשתו פה, הם יוכלו לא להיכנס לבית שמש ולאזור והוא ישב במעצר בית ויתייצב לחקירה מתי שצריך. זכותו של החשוד לשתוק. יש זכות לאי הפללה עצמית. בנקודה ההיא ביום ההוא החשוד לא היה שם ולא קשור לעניין הזה ולמעורבים בפרשה”.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשישה ימים אך השופט עבאס עאסי האריך את מעצרו ביום אחד בלבד והסביר “המשיב חשוד בביצוע עבירות של הטרדת עד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לעשות פשע, והיזק לרכוש במזיד. מחומר החקירה עולה כי קיים חשד סביר לעבירות המיוחסות למשיב ועם זאת יש לציין כי בשלב זה נראה כי עוצמת החשד נגד המשיב נמצאת ברף הנמוך. בנסיבות העניין, בשים לב למהות החשדות ולפעולות החקירה הנדרשות, כמפורט אני מחליט להאריך את מעצרו”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן