לא כשיר: הופסק ההליך המשפטי נגד תושב רחובות שניקב 23 צמיגי רכבים בהם של ראש העיר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לא כשיר: הופסק ההליך המשפטי נגד תושב רחובות שניקב 23 צמיגי רכבים בהם של ראש העיר והאדמור מקרעטשניף.

 

תושב רחובות בן 59 מרחובות שהואשם בניקוב והשחתת 23 רכבים בהם של ראש העיר רחמים מלול והאדמור מחסידות קרעטשניף- לא כשיר לעמוד לדין והוא יישלח לאשפוז בהתאם להחלטת הפסיכיאטר המחוזי. מעצרו של הנאשם הוארך מעת לעת מזה שבוע ימים, במהלך מעצרו נשלח להסתכלות אצל הפסיכאטר המחוזי ונקבע כי הוא במצב פסיכוטי. המשמעות לכך היא שלמרות כתב האישום שהוגש נגדו היה צפוי שהוא לא כשיר לעמוד לדין. הנאשם יישלח לאשפוז בבית החולים לבריאות הנפש שם יעבור טיפולים ולאחריהן ישוחרר אל ביתו.

 

היום (שני) אישרה שופטת בית משפט השלום ברחובות קרן וקסלר את הפסקת ההליכים כנגדו. וקסלר: “נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ריבוי עבירות חבלה במזיד ברכב לפי סעיף 413 לחוק העונשין, היזק
לרכוש במזיד לפי סעיף 452 לחוק העונשין ושימוש פחזני באש או בחומר דליק. מחוות הדעת הפסיכיאטרית שהוגשה מטעם הפסיכיאטרית המחוזית מיום 2021/4/4 עולה כי הנאשם לא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע המיוחס לו בכתב האישום, וזאת מפאת מחלת נפש במובנה המשפטי וכי הוא עתה אינו כשיר לעמוד לדין”.

 

עו”ד דמיטרי ברנשטיין

סנגורו מטעם הסנגוריה הציבורית עו”ד דמיטרי ברנשטיין אמר בפתח הדיון: “אני מסכים לממצאי חוות הדעת הפסיכיאטרית ומבקש להורות על הפסקת הליכים כנגד מרשי. אני מסכים לקיומן של ראיות לכאורה להוכחת האישומים המיוחסים למרשי וכן מסכים להמלצת חוות הדעת הפסיכיאטרית בדבר הצורך באשפוז הנאשם. הנאשם מסכים לאשפוזו”.

בכתב האישום שהגישה נגדו הפרקליטות אל בית משפט השלום ברחובות פורטו 23 מקרים ומסע ההשחתה שהתחיל מביתו שבמזרח העער רחובות. בנוסף, מיוחסים לו איומים כלפי שכנו הנמנה מחסידות קרעטשניף.

הסעיף הראשון בכתב האישום מתיחס כאמור לאיומים כלפי שכנו ” בתאריך 5.3.2021 בשעה 13:00 פגש הנאשם בשכנו, באותן הנסיבות אמר לו ‘ זה הסוף שלך ושל הרב שלך, אני אחסל אתכם, אני ראש אגף במוסד”. בהמשך יצא הנאשם למסע השחתת הרכבים כשהוא מצויד במברג. ששב אל ביתו ברחוב גוש עציון, בשעה 05:00 לפנות בוקר, ניגש אל בלוני הגז של שכנו וחתך את חוטי הצנרת של בלוני הגז ואת החוטים המחברים לווסת הגז. השכן דוד הביט בחלונו והנאשם צעק לעברו ” אני אשרוף אתכם, אתם לא תגורו פה”.

הנאשם כאמור גרם נזק לצמיגי רכבו של רחמים מלול בשווי 1840 שקלים בניקוד ארבעת צמיגיו. גם לרכבו של האדמור מקרעטשניף גרם נזק בצמיגים ואף חרט שני צלבי קרס.

 

תזכורת: כפי שפרסמנו לראשונה בחדשות “רחובות ניוז“, בתאריך 5-6 חודש מרץ, ערב יום שבת, עת התקבלו תלונות רבות על ניקוב צמיגים והשחתת רכבים נוספים במזרח העיר, הגיע אל המשטרה עדות מתושב רחוב גוש עציון שסיפר על שכנו ששב בשבת בבוקר, בסביבות השעה 05:00, דפק על דלתו, ניקב בבנין מגוריהם צמיגים של אופניים וניתק את כבלי הגז הביתי. תיעוד של מצלמות אבטחה בחסידות קרעטשניף שפכה אור נוסף על זהות החשוד. שוטרי תחנת רחובות המתינו לחשוד מחוץ לביתו ובסביבות השעה 02:00 לפנות בוקר הוא נתפס ונעצר במלונית תל אביב באמצעות איכון לפלאפון שלו.

בלוני הגז שניתק החשוד לשכנו צילום רחובות ניוז

 

כשלושים הושחתו בשבת לפנות בוקר. בין הרכבים, רכבו של האדמור מחסידות קרעטשניף, שחנה בחניה התת קרקעית מכיוון רחוב הנוטר ובנוסף לפינצ’ור הגלגלים נחרט על רכבו צלב קרס.

רכבו של האדמור מקרעטשניף שהושחת צילום רחובות ניוז

בבנין הסמוך פונצ’רו גלגליו של חבר המועצה פנחס הומינר מטעם החסידות ועוד עשרות כלי רכב נוספים. גם רכבו של איש העסקים איציק אטיאס פונצ’ר וכאמור רכבים נוספים.

רכבו של פנחס הומינר בחניית ביתו ברחוב חיש צילום רחובות ניוז

הושחת גם רכבו של ראש העיר רחמים מלול שחנה בסמוך לביתו, רחוב סמטת יאיר פינת מנשה קפרא (בתמונה). בנוסף, הושחתו בסה”כ כשלושים רכבים ברחוב חס”ם, שני רכבים ברחוב שבז”י, רכבו של ראש העיר והערב נודע על עשרות רכבים נוספים. שוטרי תחנת רחובות ופיקוד התחנה עודכנו והגיעו אל כל המקומות לפני זמן קצר (שבת) אל המקום.

כוחות המשטרה ליד בית ראש העיר

ניידת זיהוי פלילי שהוזעקה הגיעה אף היא לגבות ממצאים מכלל הרכבים שהושחתו לצורך המשך חקירת המקרים. במשטרה רואים בחומרה את המעשה ובמסגרת החקירה יופעלו כל האמצעים הדרושים לצורך לכידת החשודים במעשה.

הרכב הראשון שהושחת בשכונת דניה צילום רחובות ניוז

אחד הרכבים שהושחת היה בשכונת דניה שבמזרח העיר (מרחק של 5 דק הליכה מביתו של ראש העיר), כי ארבעת גלגלי רכבו היוקרתי פונצ’רו ועל נראו שריטות בצורת צלבי קרס. גם במקרה הזה פתחה המשטרה בחקירה אך טרם אותרו חשודים.

הרכב הראשון שהושחת צילום רחובות ניוז

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקודם
הבא
דילוג לתוכן