fbpx

פרסום ראשון: בית משפט קיבל את עמדת העירייה והורה לסגור את סופר מרקט סיטי

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פרסום ראשון: בית משפט קיבל את עמדת העירייה והורה לסגור את סופר מרקט סיטי. בעירייה מסרו "עיריית רחובות תמשיך לפעול בהתאם לחוק ותוך שמירה על האינטרס הציבורי". עו"ד כהן: "מדובר באכיפה בררנית ובפגיעה לא מידתית".

 

כזכור לפני כשבועיים בתאריך 7.1.2021, פתח את שעריו סופר "מרקט סיטי". בהרצל 35 ללא רשיונות עסק כנדרש. כאשר פעל המקום במהלך השבת קיבלו בעלי המקום שני קנסות כל אחד על סך 730 שקלים. יומיים לאחר מכן הוציאה העירייה צו מנהלי לשלושים יום. בעלי המקום, יוסי שוורץ פנה באמצעות עורך דינו שוקי כהן אל בית משפט השלום ברחובות וערער על ההחלטה, השפטת אדנקו סבחת חיימוביץ אישרה את המשך הפעלת המקום עד למועד שהתקיים היום (שלישי) בצהריים.

רויטל קורן מנהלת רישוי עסקים

אל הדיון הגיעו הצדדים, מטעם העירייה עורכת הדין שרון אורון ומנהלת מחלקת רישוי עסקים רויטל קורן, וכן בעלי הסופר "מרקט סיטי" יוסי שוורץ ועורך דינו שוקי כהן. הדיון כאמור ארך למעלה משעתיים ובו טענה אורון כי המקום פועל בסכנה מאחר ואין לו אישורים חיוניים כגון כיבוי אש, עוד טענה כי המקום מתחת לבנין מגורים והסכנה גדולה עד מאוד וכו'.

עו"ד שוקי כהן ויוסי שוורץ צילום רחובות ניוז

עו"ד כהן ובעל המקום יוסי שוורץ הביעו תחושה שהצו המנהלי נשלח מאחר והמקום פתוח בשבת וניסו לקשור את האג'נדה של ראש העיר רחמים מלול ולשם כך אף הוסיפו סימוכין מכתבה שפורסמה באתר חרדי.

עו"ד כהן "אני לא חושב שבמקום כזה שיושב ראש עיר ויש לו אג'נדה מסוימת…יש פה אג'נדה שמסתתרת מאחורי הסיפור הזה ואז מתוך האג'נדה שמסתתרת מאחורי זה בגללה זה הגיעו מהר מדי. הצו יצא ב-01/11 בבוקר ובשעה 00:16 הצו כבר ניתן וזה לוקח זמן. באותו 01/07 יש לי דוח, ועושים לי אכיפה בררנית ואומרים לי שאתה פותח בשבת ותסגור את העסק לפני השבת. יותר מזה, אני מקבל דוחות על פתיחת העסק בשבת באותה השבת, כאשר בצמוד אליי בהרצל 229 ,בהרצל 231 העסקים פתוחים והמרכולים פתוחים ואף אחד לא מקבל דואר אחד".

השופטת אדנקו סבחת חיימוביץ

לאחר הפסקה שיזמה השופטת ומשלא הגיעו הצדדים להסכמה, הוחלט לסגור את המקום, להגיש את האישורים הנדרשים במהירות האפשרית, ולאחר מכן המקום ייפתח, אם לא יצליחו במשימה יתקיים דיון נוסף ביום שלישי הבא ובו תתקבל החלטה נוספת . השופטת אדנקו סבחת חיימוביץ: "עד למועד הדיון הנדחה או החלטה אחרת, בית העסק יוותר סגור כפי שנקבע בצו ההפסקה המנהלי. דו"ח השירות הווטרינרי יוגש לתיק ביהמ"ש בהעתק למבקשים מוקדם ככל הניתן. כמו כן, על המבקשים לפעול להשגת הקריטריונים הנבדקים על ידי רשות הכבאות ולצרף חוות דעת ערוכה כתצהיר אודות בדיקת בטיחות מטעמם על מנת לדעת אלו ליקויים בטיחותיים יש בבית העסק אם בכלל. כמו כן, המשיבים יעשו מאמץ על מנת שמחלקת תברואה או המחלקה הרלוונטית לכך תערוך ביקורת בקשר לעניינם שבתברואה על מנת לדעת האם ישנם ליקויים ומהם. מצופה מהצדדים לבוא בדברים לאחר קבלת שני המסמכים על מנת לבחון אפשרות להסכמות בקשר לבקשה".

עיריית רחובות צילום רחובות ניוז

מהעירייה נמסר: "בית המשפט קיבל את עמדת העירייה, שעסק בסדר גודל שכזה, אשר פותח את שעריו ללא רשיון עסק וללא אישורי בטיחות מינימליים (כגון אישור שירותי הכבאות) מן הראוי שייסגר. וזאת מטעמי בטיחות של ציבור הקונים והציבור הגר בסביבתו. עיריית רחובות תמשיך לפעול בהתאם לחוק ותוך שמירה על האינטרס הציבורי".

עו"ד שוקי כהן צילום רחובות ניוז

עו"ד שוקי כהן המייצג את בעלי המקום " הצו שניתן הוא לא מידתי ולא מתוך שיקול דעת נכון. בסופו של יום מדובר באכיפה בררנית ובפגיעה לא מידתית. אנחנו מאמינים שבית המשפט יתן את הדעת על כך והמקום יפתח במהרה לשירות התושבים".

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: