פרסום ראשון: חיילת צה"ל תושבת המרכז הבריחה עשרות פעמים שבחי"ם

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פרסום ראשון: חיילת בשירות סדיר תושבת מרכז הארץ, מואשמת שהסיעה תמורת תשלום עשרות פעמים, שוהים לא חוקיים מהשטחים למדינת ישראל וחזרה לביתם. "באחת הנסיעות היא לבשה מדי צה"ל". 

 

התביעה המשטרתית הגישה כתב אישום לבית המשפט נגד שני נאשמים,  צעיר בן 21 תושב יהודה ושומרון וחיילת בת 19 תושבת מרכז הארץ. מכתב האישום עולה כי החיילת והצעיר יצרו קשר עם אדם נוסף שכינויו "ממולה", באמצעותו כוונו למקומות הסמוכים למעברי הקו הירוק, מחסום מכבים, מבוא חורון ונוספים, בכל פעם נקבע סכום אחר תמורת ההסעה, הסכומים מסתכמים באלפי שקלים כאשר חלק מהנסיעות עלו כמאתיים שקלים ומעלה והם בוצעו בשלושת החודשים האחרונים. באחת הנסיעות שביצעה, הגיעה החיילת לבושה במדי צה"ל. ביום 06,05,2024 סמוך לשעה 18:43 שלחה החיילת הודעות באפליקציית ווטסאפ לתושב זר אשר אין בידו אישור כניסה או שהייה לישראל. בהודעות שלחה החיילת תמונה של שער ביטחון צהוב ותמונה של שלט עליו כתוב "כביש זה מוביל ליישוב פלסטינאי הכניסה לאזרחים ישראלים מסוכנת" ובנוסף שלחה " נו חחחחח". התושב הזר שלח: " אני שם, טוב" ובהמשך שלח לה אימוג'י מסוג לב. לאחר 10 דקות לערך נסעה החיילת ברכב הפיאט כשהיא לבושה במדי צה"ל, עברה את המחסום הביטחוני לכיוון שטחי האיזור, סמוך למחסום העלתה את השב"ח ונסעה איתו לשטח המדינה כשהיא עדיין לבושה במדי צה"ל. כשהגיעו ליעד בעיר בפתח תקווה, קיבלה החיילת 400 ש"ח תמורת הנסיעה. גתב האישום החמור מפרט מתאר 27 מקרים דומים שביצעו השניים תמורת תשלום וכל זאת בתקופת המלחמה בגינה נשללו כל אישורי הכניסה והשהייה של הפלסטינאים לארץ ישראל בגלל המצב הביטחוני הרגיש.

 

עו"ד ירון פורר

סנגורה של החיילת, עו"ד ירון פורר ביקש לשחררה וטען: " מדובר בילדה בת 19, יש חלופת שתאיין מסוכנות. היא צעירה וללא עבר פלילי. נניח שהכל נכון וכל אות נכונה, עשרים מקרים שלא בדקה את השב"חים, זו סיבה לעצור עד תום ההליכים או להדק את החלופה?".

בסיומו של הדיון הורה בית המשפט להאריך את מעצרם של השניים עד להחלטה אחרת.

הצטרפו לעדכונים 👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *