פרסום ראשון! צו חיפוש לעיני ילדים בבית החשוד, הסתיים בפציעת שוטר וניטרול החשוד בירי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שוב מעצר אלים! בלשי המשטרה פרצו אל דירת החשוד במרכז העיר לעיני ילדים, בתגובה הותקף אחד השוטרים ונפצע, החשוד בתקיפה נוטרל רק באמצעות ירי מאקדח הטייזר המשטרתי.

וואטסאפ רחובות ניוז

המחזה המזעזע התרחש לפני יממה בדירה ברחוב אחד העם שבמרכז העיר. בלשי המשטרה הגיעו אל תושב העיר בן 42 החשוד בסחר סמים. החשוד, בן למשפחה מוכרת בעיר, שהה באותו הרגע בביתו כאשר אישתו פתחה לבלשים את הדלת. בין החשוד לבלשים התפתח עימות פיסי, במהלכו על פי הנטען החשוד תקף את הבלש בן אלקובי ופצע אותו, חבריו הבלשים הזעיקו תגבורת ובאמצעות ירי מאקדח הטייזר הם ניטרלו אותו ואזקו אותו. בדירתו נותרו כתמי דם רבים שתועדו על ידי המשטרה. בתום החיפוש שערכו נמצא חומר החשוד כסם אך לא נמצאו סמים בכמות מסחרית או כל סכום כסף. החשוד הובא לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון, בתחילת הדיון פנה החשוד לשופטת זהר דיבון סגל ואמר  “אתמול בלילה תקפו אותי שלושה או ארבעה בלשים. איך שאשתי פתחה את הדלת הם נכנסו והיכו אותי עד זוב דם. יש לי שבר בצלעות ובאף. הם התנהגו כמו עבריינים ממש. גועל נפש שבבית שלי מול אשתי והילדים מרביצים לי עד זוב דם כאילו אני מסוכן לציבור”.

השופטת סגל התרשמה חלקית מהחבלות שראתה לאור ממצאי הבדיקות הרפואיות והפנתה אותו למחלקה לחקירות שוטרים שיגיש תלונה אם ירצה בכך. בסיום הדיון הורתה השופטת סגל לשחררו בתנאי ערבות כספית”.

משטרה ומדא

השופטת סגל “לחובת החשוד עבר פלילי הכולל חמש הרשעות קודמות בעבירות סמים ורכוש. עוד עומדים ותלויים נגדו כתבי אישום בעבירות רכוש והחזקת סמים. איני מתעלמת מהעובדה כי בעת שהגיעו שוטרים לביתו של החשוד, החשוד סרב לשתף פעולה ונמנע מלפתוח את דלת הבית. לטענתו לא הובהר לו באופן מפורש כי מדובר בשוטרים וייתכן כי הבין שמדובר בשוטרים רק לאחר שהשוטרים ניסו לפתוח את דלת הבית בכוח תוך שימוש באמצעי פריצה, עד שלבסוף אשתו של החשוד פתחה להם את הדלת. לכך יש להוסיף כי לא ניתן להתעלם, גם לא בשלב זה, מהחבלות המשמעותיות שנגרמו לחשוד כתוצאה מכניסה השוטרים לביתו. מדובר בחשוד אשר הובהל באופן מידי לטיפול רפואי. מהמסמכים שהוצגו לעיוני עולה כי אפו נשבר. בהקשר זה אף אציין כי בשים לב לכך כי הדיון התנהל שלא בנוכחות פיזית של החשוד ובשל תקלה נערך בשיחה טלפונית, אף מצאתי לקיים חלק מהדיון באמצעות שיחת וואטסאפ באופן חריג, על מנת שאתרשם באופן ישיר מהחבלות על פניו של החשוד. אומר כבר עתה כי אין בכוונתי לקבוע האם השוטרים פעלו כדין והכוח שהופעל כנגד החשוד הינו כוח סביר בנסיבות הענין שכן יש להעביר את התיק לעיון מח”ש אלא שאינני סבורה בנסיבות הללו כי יש להותיר את החשוד במעצר על מנת שהתמונה תתברר. בפרט כאשר היחידי שנחבל בארוע באופן משמעותי הינו החשוד. איני מקלה ראש בחבלה שנגרמה לשוטר בן אלקובי כפי שעולה מהסמך”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן