צעדת הגאווה והתקווה ברחובות 2024 יוצאת לדרך

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

צעדת הגאווה והתקווה ברחובות 2024 יוצאת לדרך

אנחנו צועדים.ות השנה ברחובות למען הגאווה, התקווה, הביטחון, שוויון הזכויות והרצון לקיים פה חברה טובה וצודקת ולכולם.ן!

אירועי 7 באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל עוררו לבטים רבים על אופי האירוע, אך ההחלטה לקיים את הצעדה נובעת מכך שהמאבק של הקהילה הגאה ומצעדי הגאווה בפרט הם צעד לעבר שוויון זכויות וביטחון לכולם ולכולן, מאבק שלצערנו רחוק מלהסתיים ושחובתנו להמשיך לקיים אותו גם בזמנים כאלו.

השנה נציין את צעדת הגאווה והתקווה ברחובות באופן שונה, כזה אשר מכבד ומודע למצב הלאומי בו אנו נמצאים. הצעדה, והעצרת בשיאה, בהשתתפות מטה משפחות החטופים, יביאו לידי ביטוי את התרומה של חברי וחברות הקהילה לחברה הישראלית מאז ה 7 לאוקטובר ויקראו להחזרת החטופים ארצה במהרה.

 

מצעדי הגאווה נתפסים לעיתים כמקור לחגיגה, אבל הם בראש ובראשונה קריאה והפגנה למען זכויות הקהילה הגאה. בעיר רחובות חלה התקדמות משמעותית בשנים האחרונות, אך עדין הדרך ארוכה ואנו מודים לשותפנו, *עו״ד שמואל בר דאנזאן, מחזיק תיק חוסן קהילתי, מעמד הילד נוער בסיכון ונכסים*, שבוחר ללכת בה איתנו: "אני רוצה לחזק את הקהילה הגאה הרחובותית במאבק הלא מתפשר שלה על היותה חלק מהמרקם העירוני, כולי תקווה שבשנה הקרובה נחגוג את הקמת הבית הגאה בעיר ואת שובם של כל חטופינו לחיק משפחותיהם."
בנוסף אנו מודים לשוקי קרומר סגן ומ"מ ראש העיר, מחזיק תיק תרבות ואזרחים ותיקים על הסיוע בהפקת הצעדה והעצרת השנה.

את העצרת ינחה השחקן והמנחה יליד העיר דניאל מורשת, ינאמו נציגי העירייה, נציגי הקהילה, נציגי הנוער מטעם ארגון הנוער איגי, יוקרן קליפ קצר אודות עשיית חברי הקהילה הגאה תושבי העיר במהלך המלחמה, ויבוצעו מספר שירים.

יחד, נמשיך להיאבק למען חברה צודקת לכולם ולכולן!

חמישי, 27.6.24 | 20:30-17:00 | התכנסות: רכבת רחובות – כניסה דרומית | עצרת: הרצל/אייזנברג | הכניסה חופשית.
תמונה מהמצעד 2023 צילום: רובי יהב.

 

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *