קבלו אלוף חדש:איש הנדל"ן מרחובות שזכה באליפות הפוקר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בן מאיה, איש נדל"ן בן 34 מרחובות, הגשים את חלומם של ישראלים רבים שמגיעים כל שנה ללאס ווגאס וזכה בצמיד WSOP לאחר שניצח את טורניר מספר 43 בלוח הזמנים, נו לימיט הולדם 1,500 דולר שוט אאוט, כשהוא גובר בדרך לתואר על 1,024 שחקנים אחרים. "אני המום. כל האנשים שאני משחק איתם יהיו המומים. אני סוכן נדל"ן. יש לי עסק. אף אחד בבית לא עוקב אחריי"

תושבי רחובות הגיע הזמן שתכירו שם חדש שעושה חיל בעולם הפוקר, בן מאיה (34), סוכן נדל"ן מרחובות, השלים אתמול הישג ענק כאשר זכה בצמיד באחד מטורנירי סבב הפוקר העולמי, אחרי שלושה ימי תחרות בלאס וגאס בהם השתתפו 1,024 שחקנים נוספים.

כמובן שהכבוד הגדול הוא הצמיד, "הגביע" שאוספים השחקנים בטורנירי הסבב הרשמיים ומייחלים לצרף לאוסף ההישגים שלהם. כמו שמגדירים בוויקיפדיה – הפרס הלא כספי הגדול ביותר ששחקן פוקר מייחל לו, ורק כאלף צמידים בקירוב חולקו בהיסטוריה – עניין רציני. אבל מעבר לעניין ה"לא כספי", יש גם את העניין הכספי. זה היה טורניר טקסס הולדם בלי הגבלות עם דמי כניסה של 1,500 דולר, ומאיה גרף 257,764 אלף דולר לצד הצמיד בזכות הזכייה.
ההכרעה הייתה בינו לבין הבלגי תומאס בואוון. אחרי שרק שניהם נשארו בעקבות ההדחה של האמריקאי טים ווסט, הם שיחקו 52 ידיים עד שמאיה הכניע את הבלגי. הוא נעזר בזוג מלכים יפהפה שהיה לו ביד, והגיב בשמחה לאול-אין של בואוון שהיה עם אס ו-10. הפלופ חייך לישראלי עם מלך שלישי לצד 6 ו-5, וה-9 וה-5 שנוספו לאחר מכן השלימו לו פול האוס, דרך אדירה להשלים רשמית את הזכייה בטורניר.
המשחק של מאיה היה אגרסיבי, לא צפוי, והפתיע רבים, כולל אותו. "למען האמת אני כמעט ולא משחק טורנירים, שיחקתי טורניר אחד השנה, טורנירים כל כך מעייפים אותי, זה דורש שעות רבות של משחק וזה לא קל" סיפר מאיה והוסיף "הייתה לי הרגשה מהיום הראשון.. הייתה לי תמונה בראש שלי זוכה בצמיד אבל עדיין לא האמנתי כל כך בעצמי, לא יודע למה. אני לא שחקן כזה טוב אני יכול להודות. אחרי שעברתי ליום השלישי של הטורניר כבר אמרתי לעצמי זהו אני הולך ללכת עד הסוף". העבודה שמדובר בטורניר מסוג שוט אאוט, בו ממשיך הלאה רק מי שגובר על כל השחקנים שאיתו בשולחן, הופכת את הזכייה של מאיה למרשימה במיוחד. אם בטורניר רגיל אפשר לנסות ולזחול אט אט במעלה הדירוג ולחכות שיעופו שחקנים הרי שבטורניר מסוג כזה אין אפשרות כזו, או שתנצח את השולחן או שתלך הביתה.
"אני המום. כל האנשים שאני משחק איתם יהיו המומים. אני סוכן נדל"ן. יש לי עסק. אף אחד בבית לא עוקב אחריי, אף אחד לא יודע בכלל. בישראל אין פוקר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *