קבלן בניה שהוציא חשבוניות מבלי לבצע עסקאות בסכומים של עשרות מיליוני שקלים יבצע תשעה חודשי עבודות שירות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

קבלן רחובותי בניה רחובותי יבצע תשעה חודשי עבודות שירות וישלם 50 אלף שקלים על הוצאת חשבוניות מבלי לבצע עסקאות בסכומים של עשרות מיליוני שקלים.

 

לפי כתב האישום שהוגש אל בית משפט על ידי רשות המיסים מחוז מרכז נגד קבלן רחובותי כבן 70, בתקופה שבין חודש ינואר 2010 ובין חודש דצמבר 2012 ניכה הקבלן מסמכים הנחזים להיות חשבוניות מס על שם עוסקים אחרים, וזאת מבלי לבצע עסקאות שבגינן
הוצאו החשבוניות. סכום החשבוניות עמד על 12,599,903וסכום המס שנוכה עמד על  1,717,905 ש”ח.

תסקיר של שירות המבחן מחודש פברואר השנה ציין כי הנאשם בן 74 , נשוי, אב לילדים בוגרים וסב לנכדים. הנאשם מתגורר ברחובות ומזה כ-32 שנים בעלים ומנהל של חברת בניה. הנאשם סובל מבעיות רפואיות ומוכר במוסד הביטוח לאומי כסובל משיעור נכות בשיעור
%35 .הנאשם בעל השכלה של 12 שנות לימוד, התגייס לשירות צבאי מלא בחיל הנדסה כלוחם, השתתף במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום כיפורים, ונמנה על כוחות המילואים עד גיל 53. עם שחרורו מהצבא עבד במשרד לתכנון בניה ולאחר כשנתיים החל לעבוד בתפקידי פיקוח על בניה. הרקע לביצוע העבירות בכך ששכר שירותי קבלן משנה חיצוני לביצוע עבודות באתרי בניה אשר היו באחריותו, והוא ביצע את העבירות מבלי שהיה מודע לביצוען. כיום לדבריו הוא עובד רק עם קבלני משנה מוכרים, דורש מהם אישורי עבודה ומשלם על ביצוע העבודה בהמחאות למוטב בלבד או בהעברה בנקאית. עוד מסר הנאשם, כי שילם את כל חובותיו לרשויות המיסים, מכר את דירתו ולקח הלוואות מבני משפחה”.

השופטת אפרת פינק (צילום בתי משפט)
השופטת אפרת פינק (צילום בתי משפט)

השופטת אפרת פינק אישרה הסדר טיעון לפיו ישלם הקבלן קנס של חמישים אלף שקלים ויבצע עבודות שירות במשך תשעה חודשים, 6.5 שעות ביום.

תגובות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן