קפלן: תינוק בן 8 חודשים שנפגע מכלב עבר בהצלחה ניתוח לשחזור צינורית הדמעות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

תינוק בן 8 חודשים שנפגע מכלב עבר אתמול בלילה בהצלחה ניתוח לשחזור צינורית הדמעות במרכז הרפואי קפלן

התינוק, בן 8 חודשים בלבד, מתגורר אצל סבתו. הוא הגיע למרכז הרפואי קפלן ביום רביעי כשהוא סובל מחבלה באזור עין ימין. סבתו של הילד סיפרה לרופאים כי בעת שהילד שיחק עם כלב המשפחה, הוא נשרט בעינו. התינוק הופנה לבדיקה במיון עיניים בבית החולים, שם הועלה חשד לפגיעה בצינורית הדמעות.
לנוכח גילו הצעיר של התינוק, הבדיקה נערכה תחת הרדמה מלאה, ובמהלכה התגלה קרע בצינורית הדמעות ועל כן הוחלט לערוך ניתוח בתינוק בעודו תחת הרדמה.
במסגרת הניתוח נעשה שימוש בצינורית סיליקון תחת מיקרוסקופ על מנת לחבר את הצינורית באמצעות תפרים זעירים, ובסיומו שוחזר העפעף של התינוק.
ד"ר יוחאי שושני, מומחה לניתוחים פלסטיים של העיניים במרכז הרפואי קפלן* שניתח את התינוק, מסביר: "תינוקות וילדים קטנים עלולים להיות חשופים יותר לפגיעות באזור העיניים. אולם פעמים רבות ההורים לא מייחסים לכך משמעות רבה משום שלעיתים הפגיעה עלולה על פניו להיראות כשריטה, ואפילו כשריטה קלה. בפועל, מבלי לבצע בדיקה מעמיקה יותר, ולעתים תחת הרדמה (בשל גילם הצעיר של המטופלים), לא ניתן לדעת מה חומרת המצב, כמו במקרה המדובר בו נפגעה צינורית הדמעות של התינוק. לפגיעה בצינורית הדמעות עלולה להיות השלכות על איכות הראייה והחיים של התינוק, ולכן טוב עשתה המשפחה שהבהילה את התינוק למיון. בניתוח הצלחנו לשחזר את הקרע שנוצר ולהשיב את הצינורית לתקינותה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *