ראשוני: נעצרו צעיר בן 18 ונוספים בחשד שדקרו צעיר אחר בסוף השבוע

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
סכינים. צילום: חטיבת דובר המשטרה

ראשוני: נעצר צעיר בן 18.5תושב העיר רחובות יחד עם שלושה נוספים החשודים שבחמישי בלילה דקרו צעיר אחר. מעצרו הוארך עד יום רביעי.

השלושה הובאו היום (שני) להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. עורך דינו של הצעיר מרחובות ירון פורר טען בפני השופטת זהר דיבון סגל "החשוד הוזמן אתמול, יושב בתחנה יום שלם ולא חוקריםאותו. אותן פעולות הופיעו בנספח הקודם. אי אפשר להגיד לבית המשפט עבירה חמורה של דקירה, אבל משטרת ישראל בפועל לא מתייחסת לתיק הזה כאל תיק חמור. איך יכול להיות בתיק של דקירה, כשהעצור ילד בן 18 וחצי, עם רישום ללא הרשעה מהנוער, איך זה שאין שום התקדמות באותן פעולות ופעולות מהותיות שהם בקישו ועל סמך זה בית המשפט האריך מעצר!

חמור מכך, לא יכול להיות שמזמינים חשוד, לא רק שהוא יושב שעות כמו שאמרתי, עוד אומרים לו שיש להםצו לטלפון שלו והוא דורש את הצו ועד היום לא הראו לו את הצו. אני מבקש שהטענה הזו תיבדק, כי גם כתרגיל חקירה לא יכול להיות שחוקר יגיד לנאשם שיש צו של שופט.

לא ידוע כמה זמ! עבר מאז רגע הדקירה עד שהאמבולנס הגיע ועד שהמשטרה הגיעה. אין לגברתי גם את זמן הדקירה. זה מלמד אותנו שבזמן בין הדרישה לבין הגעת המשטרה לדירה, אנשים יכולים לברוח מהדירה או להצטרף אליה, ואין לגברתי ראיה שמי שנכח בדירה כשהם נעצרו. בנסיבות הללו אני חושב שצרי. לשחרר אתו בחלופת מעצר".

השופטת דיבון שמעה את הדברים והחליטה להאריך את מעצרו עד יום רביעי. דיבון " בפני בקשה להארכת מעצרו של החשוד, למשך ארבעה ימים נוספים. החשוד נעצר בחשד לביצוע עבירות פציעה כשעבריין מזוין, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, העלמת ראיות, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת סם שלא לצריכה עצמית. על פי החשד דקר החשוד ביחד עם אחרי אדם אחר מספר דקירות. מדובר באירוע חמור. עיינתי בחומר החקירה ובנספח הסודי על יסוד אלה מצאתי כי קיים חשד סביר, לפיו החשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *