רחובות-כשהחזון והמציאות נפגשים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אגף בכיר תאגידים עירוניים ביקר בסוף חודש שעבר, בחברות העירוניות של העיר רחובות: החברה לפיתוח רחובות והחברה העירונית רחובות לספורט תרבות ונופש

אגף בכיר תאגידים עירוניים ביקר לאחרונה  בחברות העירוניות של העיר רחובות: החברה לפיתוח רחובות והחברה העירונית רחובות לספורט תרבות ונופש. במסגרת הביקור סקרו החברות את הפרויקטים העוסקים בפיתוח העיר, דוגמת האצטדיון העירוני והרחבת בית הספר התיכון "דה-שליט" לצד פרויקטים של שימור ותרבות דוגמת מרכז מורשת תימן וקהילות ישראל.

מוזיאון למורשת יהדות תימן וקהילות ישראל

התאגידים העירוניים מהווים כלי משמעותי למימוש פעילותן ומדיניותן של הרשויות המקומיות במתן שירותים לתושביהן, ביזום פרויקטים מחוללי הכנסות ובמציאת מקורות הכנסה נוספים לרשות המקומית.
ההתפתחות הטכנולוגית, הכלכלית,  העסקית והגלובליזציה, גורמים לכך שבכל תחום ותחום חייבים להתמקצע ולהיות הטובים ביותר.
גם הרשויות המקומיות נחשפות לכך ומודעות שצריכות הן להשתתף במשחק הזה בכדי להתנהל במקסימום יעילות ולתת את השירות הטוב ביותר לתושביהן, לפתח כלכלית את הרשות המקומית ולחולל הכנסות נוספות.
לתאגידים העירוניים היכולת להתמקצע ולפעול בתנאיי שוק תחרותיים יותר מאשר הרשות המקומית עצמה.
כיום פועלים במדינת ישראל כ-600 תאגידים עירוניים מסוגים שונים ולמטרות מגוונות.
התאגידים העירוניים מעסיקים עשרות אלפי עובדים ומנהלים מחזור עסקים של מיליארדי ₪.
תחום התאגידים העירוניים מתפתח מאד בשנים האחרונות ויותר ויותר רשויות מקומיות מבקשות להקים תאגידים חדשים ולהגדיל את נפח פעילותם של התאגידים הקיימים.
אגף בכיר לתאגידים עירוניים עומד לרשות הרשויות המקומיות ומסייע בידן לקדם את פעילותן באמצעות התאגידים העירוניים, יחד עם ביצוע רגולציה ובקרה על התנהלות התאגידים וזאת בכדי לוודא מינהל תקין, מקצועיות ויעילות בפעילותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *