רחובות: רופאים ליום אחד

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

רחובות: רופאים ליום אחד

תלמידי מגמת פרחי רפואה בכיתה ט5 בבית החינוך אמית רון ארד רחובות, הגשימו השבוע חלום, כאשר יצאו לסיור לימודי במרכז רפואי שמיר (אסף הרופא).
התלמידים זכו להיות רופאים ליום אחד, ללבוש מדי מנתחים ולצפות בניתוחים חיים על ידי מיטב הרופאים. הם קיבלו הדרכה על ידי אח חדר ניתוח שהסביר על המכשור המתקדם והטכנולוגיה בחדר הניתוח.
לאחר סדנת החייאה על ידי עוזר רופא, האזינו התלמידים להרצאה ותרגול בסימולטור ניתוח על ידי רופא בכיר מנהל המחלקה הפרה קלינית וכן קיבלו הדרכה על ידי אחות בכירה מנהלת חדרי תאי לחץ, שאף סיכמה את היום העשיר בלמידה ובמקצועיות.
התלמיד גולן פיטוסי שיתף: "הסיור בבית החולים היה חוויה מרתקת ומעשירה. מהכניסה הלבבית של הצוות ועד להדרכה המקיפה, כל רגע היה מלא במידע מרתק והפתעות מגניבות. למדנו על המחלקות השונות, הציוד המתקדם והטכנולוגיות החדשניות שבהן משתמשים. המדריכים היו מקצועיים וענו בסבלנות על כל השאלות. הסיור הסתיים בתחושה של הערכה עמוקה לעבודה החשובה שנעשית בבית החולים והייתה גם הרגשה של הנאה מכל רגע".
קרן שחל, מנהלת קרית החינוך אמית רון ארד: "בקריית החינוך אמית רון ארד חלק מהלמידה מתרחשת מחוץ לכתלי בית הספר. אני שמחה שתלמידי מגמת פרחי רפואה חוו קצת מ"העולם האמיתי" ומקווה שזה ייצר מוטיבציה וענין להמשך הלמידה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *