fbpx

רחמים מלול התנצל על ההצפות בפארק המדע והאשים את החקלאים בכך

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

יו"ר האופוזיציה מתן דיל מתח ביקורת על ההצפות בפארק המדע ראש העיר רחמים מלול התנצל והאשים: " החקלאים בחוצפתם פתחו תעלה לכיוון רחוב המדע".

ישיבת מועצת העיר צילום עיריית רחובות

מועצת העיר רחובות אישרה הערב את התקציב השנתי 2022 שנאמד על 1,151,815,000 מילארד ₪, ומשקף עליה של כ- 3.4% מתקציב 2021, שעמד על 1,113,392 ₪. הגידול בתקציב נובע מגידול בעיקר בתחומי החינוך, התרבות וחזות העיר.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת את מדד איכות החיים- רחובות: בצמרת הערים הטובות בישראל
רחמים מלול ראש עיריית רחובות

ראש העיר, רחמים מלול: "רחובות ממשיכה לגדול ולהתפתח ולהוות עיר אטרקטיבית לזוגות צעירים שבאים להשתקע בעיר; בהתאם, אנו מגדילים את היקף השירותים והמשאבים בכל התחומים, על מנת לשמור על רמת שירות גבוהה ומיטבית לתושבי העיר". סגני ראש העיר ומ"מ זהר בלום, יניב מרקוביץ' ואמיתי כהן ברכו בזה אחר זה ראש העיר רחמים מלול וכלל הגורמים שעמלו להכנת התקציב. חבר המועצה עודד עמרם המחזיק בתיק התרבות קרא לחבריו למועצה לבוא ולהציע הצעות לתרבות, חבר המועצה פנחס הומינר הודה לכולם על הכנסת תקציב מתחשב ומאוזן. יניב מרקוביץ התיחס לשדרוג העיר וההשקעה בחזותה, ומהזכירה לו חברת המועצה קארין ברגינסקי את הסקייטפאר השיב: "אני מקווה שכבר השנה נקים, גם זה בתוכנית". אמיתי כהן ציין את העובדה כי מחלקת התרבות התורנית ומורשת יהדות ישראל חוגגת השנה עשור ולאור כך מתכנן כהן עם מנהל המחלקה יוחאי ג'רפי אירוע גדול ומיוחד. מנכ"ל העירייה מאיר דהן פנה לחברי המועצה והבטיח שיתן לכולם אוזן קשבת בכל נושא שיחפצו לפנות אליו: " דלתי פתוחה לכולם, הן מהאופוזיציה והן והקואליציה ועם חלק כבר שוחחתי על מספר נושאים".

 

רחמים מלול ומתן דיל הערב בישיבת המועצה

יו"ר האופוזיציה מתן דיל: "בתקציב 2020 דיברת באריכות על זה שאין הצפות וזאת הוכחה להשקעות הרבות שבוצעו, והנה השנה היתה הצפה בפארק המדע שלא נודע כמוה, שלא היתה אף פעם ברחובות, בצפון העיר בפארק המדע. אז יש שיגידו שזה בגלל בריכת האיגום שדחו אותה מתנאי להיתר לטופס 4 חמישה עשר אלף קוב, יש שיגידו שאנחנו מצמצים את משטחי החלחול…אבל מכל הסיבות, בסופו של דבר היתה הצפה נוראית. אולי מכלל הן אנחנו מבינים את הלאו שלא הושקעו מספיק בתשתיות המשמעותיות של העיר והכספים דווקא הושקעו בפרויקטים זניחים יותר, כדאי לחשוב על זה".

מנכ"ל העירייה מאיר דהן בפארק המדע יום לאחר ההצפות

ראש העיר רחמים מלול: " אני מודה שהיתה פאשלה, אבל אני רוצה להסביר מדוע היא היתה. היום סיירתי שם והמנכ"ל היה שם כבר בשבע בבוקר לראות אם הפעולות שעשינו עזרו, התברר שבעלי השדות, החקלאים שם, ערמו סוללות גבוהות מאוד סביב השדות שלהם על מנת שלא תהיה הצפה, ובחוצפתם הרבה הם תיעלו, פתחו תעלה לכיוון רחוב המדע כלומר צפונה. ואז מה שקרה, שהגיעו הגשמים החזקים לפני שבוע, כל המים שירדו נשפכו על הסוללות, משם לכיוון התעלה וזה מה שהציף את רחוב המדע. מיד למחרת היינו כולנו שם, גם המנכ"ל, גם אני, גם זורי וכו' ובאותו יום הורה המנכ"ל לבצע שם כמה וכמה פעולות, להוריד את הסוללות, לעשות מאגר זמני והיום היה תענוג לנסוע ברחוב המדע. ובאמת כיוון שרואים אותי התושבים אז אני מתנצל על אותה תקלה, גילינו אותה במיידי ותיקנו אותה. היום רביעי השבוע שיתגברו הגשמים יתברר שמה שעשינו הצליח".

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: