רשת חוויות רחובות תשתף פעולה עם תאיר המרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ברשת חוויות שוקדים בימים אלו על פרויקט שמטרתו העלאת מודעות הורים וסיוע להתמודדותם עם התכנים המיניים אליהם נחשפים ילדיהם במדיות השונות.

ילדים ובני נוער נמצאים שעות מול המסכים השונים (מחשבים, טאבלטים וטלפונים חכמים). 'תרבות המסכים' משפיעה על התפתחותם המינית. הנחת המוצא היא שכאשר ההורים אינם מדברים עם ילדיהם על מיניות, החינוך המיני שהם מקבלים מבוסס על מה שהם קולטים מסרטים, פרסומות, תכניות טלוויזיה, משחקי וידאו ופורנו. במאה ה-21, ההורים צריכים להחליט אם הם לוקחים חלק בתהליך החינוך המיני של ילדיהם או שמשאירים את המלאכה ל'מסכים'.
עו"ד יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת חוויות וד"ר רוני באום, חברת מועצת העיר וחברת דירקטוריון, יחד עם ניצן בן דב, רכזת הסברה ופרויקטים מיוחדים של מרכז תאיר, חברו לשיתוף פעולה, של מתן הרצאת חשיפה לנושא להורי רחובות במרכזי הרשת השונים. לאחר ההרצאה, הורים המעוניינים בכך יוכלו להירשם לסדרת מפגשים בנושא.
בהרצאת החשיפה יקבלו ההורים כלים שיסייעו להם לקיים שיח פתוח ומאפשר על מיניות, תיבחן השפעת 'תרבות המסך' על תהליכי ההתפתחות המינית-חברתית של ילדים ומתבגרים ויילמדו עקרונות בסיסיים להתערבות. כאמור, ההרצאות יתקיימו במרכזים השונים של רשת חוויות ויאפשרו לכל הורה להגיע, לשמוע וללמוד נושא חשוב זה, ללא עלות!
עו"ד יניב מרקוביץ וד"ר רוני באום מסרו: "אנו רואים חשיבות רבה לחשיפת ההורים לנושא, בייחוד לקראת החופש הגדול ולאור מקרים של אלימות מינית בגילאים צעירים עליהם אנו שומעים בחדשות השכם והערב. אנו חושבים שזו הרצאה שכל הורה חייב לשמוע ולכן החלטנו שההרצאה תינתן ללא עלות. אנו מזמינים את קהל ההורים (ואפשר גם סבים וסבתות) להגיע ולשמוע. לאחר הרצאת החשיפה, הורים המעוניינים במידע נוסף, יוכלו להירשם לסדרת מפגשים בנושא"

יניב מרקוביץ ורוני באום:פרויקט בעל חשיבות רבה למודעות ההורים עם התכנים המיינים
ההרצאה תתקיים במרכזים הבאים:
21.5 יום א’, בשעה 20:00 במרכז חוויות שוויץ החדשה
22.5 יום ב’, בשעה 20:00 במרכז חוויות קריית משה
23.5 יום ג’, בשעה 20:00 במרכז חוויות שוויץ המדע
25.5 , יום הי, בשעה 20:00 במרכז חוויות שדרות ח”ן
28.5 יום א’, בשעה 20:00 במרכז חוויות ההולנדית
13.6 יום ג’, בשעה 19:30 במרכז חוויות אושיות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *