שאול צגהון: "ניצחנו – מודל הקרקע המשלימה יוצא לדרך!"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

שאול צגהון: "ניצחנו – מודל הקרקע המשלימה יוצא לדרך!". 

חבר מועצת העיר רחובות שאול צגהון: "אמש בישיבת המועצה אישרנו את הסכם הגג המתוקן לעיר רחובות. כפי שסברתי בתחילה, הסכם הגג הינו מהלך חשוב ומשמעותי לעיר כולה. אולם היום, לאחר תיקונו והחזרת הפיילוט "קרקע משלימה", ניתן להגיד כי ההסכם שלם וכולל בתוכו בשורה אמיתית לכלל חלקי העיר!".

"בשליחות אישית וציבורית, קידמתי יחד עם שלל הגופים העירוניים את תוכנית ההתחדשות העירונית בקריית משה באמצעות עבודה קהילתית מאומצת וחשובה מאין כמוה. בהובלת התושבים, ובשיתוף הרשות להתחדשות עירונית, גובש מתווה אשר בחן את התהליך כולו מבחינה כלכלית, כמקובל במחוזותינו, אולם גם את תוצאותיו החברתיות. על בסיס עבודה קהילתית מאומצת ומבורכת זו, גובשת תוכנית התחדשות עירונית בהתאם לפיילוט "קרקע משלימה" הקריטי ליישום התוכנית עקב חוסר הכדאיות הכלכלית של הפרוייקטים בשכונה. על רקע אתגרים אלו, תוכנית ההתחדשות העירונית בקרית משה גובשה בהתאם לפיילוט "קרקע משלימה", החיוני עקב חוסר הכדאיות הכלכלית של הפרויקטים בשכונה. צעד זה מאפשר לתושבי השכונות לשפר את איכות חייהם, לצד שמירה על מגורי קבע, קהילתיות והערכים החברתיים המקומיים. יחד עם השתתפות ציבור ראויה לשבח, גובשה תוכנית התחדשות, אשר מעלה על נס את ערכי הקהילתיות, אשר נרמסים לרוב בתהליכים אלו: התחשבות באוכלוסייה מבוגרת אשר מתקשה במעברי דירה; פיזור האוכלוסייה במקבצים; הקצאת קרקע לגינה קולקטיבית; ומתן ביטחון על ידי מעבר למגורי קבע".

רחובות צבי הורוביץ קרית משה צילום רחובות ניוז

לצערי, בישיבת המועצה הקודמת לא הוצג הסכם הגג על בסיס מתווה זה. אולם כעת התיקון הושלם. הסכם הגג לעיר כולה יוצא לדרך על בסיס מודל הקרקע המשלימה, למי מהתושבים שיבחר בכך. אני מברך את תושבים על מאבק נחוש וממוקד על הבית, פשוטו כמשמעו. הוכחתם שוב כמה כח יש לקהילה מאורגנת ומאוחדת!
אני רוצה להודות לראש העיר, מר רחמים מלול, על החלטתו המבורכת לכבד את ההסכמים ולהחזיר את אמון התושבים בהליך כולו. תודה לחברי גיא צור על השותפות ,
תודה לחברי המועצה מהקואלציה והאופצזיה שתמכו בתושבים אני רוצה להודות לשרה פנינה טמנו שטה למנכ"ל ולצוות המטה על השותפות בקידום התחדשות העירונית כבוד השרה היתה איתנו בכל צעד
תודה רבה לליאור אשכנזי ועילם לשם מתנועה ישראלית על היעוץ המקצועי".

ישיבת מועצה צילום רחובות ניוז

לסיום אמר צגהון: "מודל הקרקע המשלימה יש בשורה חברתית חשובה מאוד, לא רק לעיר רחובות ולשכונות קריית משה. אחד הכשלים העיקריים העומדים בפני כל פרויקט התחדשות עירונית, הוא הכדאיות הכלכלית. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בשכונות מוחלשות, הנמצאות מחוץ לאזורי הביקוש. היום הוכחנו שאפשר לשלב שיקולים חברתיים וכלכליים במסגרת תהליך ההתחדשות העירונית. למהלך זה יש משמעויות ארציות רחבות, וכולי תקווה כי נמשיך לראות תהליכי התחדשות עירונית על בסיס קרקע משלימה ברחבי הארץ, ובייחוד מחות לאזורי הביקוש – שם לצערי, שולט היום השיקול הכלכלי בעיקר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *