שביתת הסייעות הסתיימה: גני הילדים ייפתחו מחר כרגיל

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

סאגת שביתת הסייעות: זהר בלום מבקש להתאזר בסבלנות ומבטיח שיימצא פיתרון. במקביל, רמי מדהלה הצליח לשכנע את הנציגות לשוב לעבודתן ובמקביל ההסתדרות תסייע במאבקן. 

 

היום (ראשון) הושבתו מאות גני ילדים וכיתות ממסגרות החינוך המיוחד ברחובות כאות מחאה שמנהלות הסייעות, על שכרן ותנאי העסקתן.

רמי מדהלה

הערב זימן יו"ר ועד עובדי עיריית רחובות רמי מדהלה את נציגות המאבק, וברגעים אלה הסתיימה פגישתן: "הסכמנו להוריד הילוך ולאפשר להסתדרות ולרמי לנהל את המאבק שלנו ולהביא לתוצאות. אם לא יהיו תוצאות, לא נהסס להשבית שוב את גני הילדים ומוסדות החינוך בעיר. אנחנו עובדות מספיק קשה בכדי שנקבל על כך משכורת שתאפשר לנו לחיות בכבוד, ולא כמו שהיום אנחנו מקבלות משכורות רעב".

בהודעה שהוציא מדהלה לפני זמן קצר לסייעות הוא פרסם: "חברותיי הסייעות ערב טוב, אני מאמין בכן ובכוונות הטהורות שלכן. ההסתדרות שוקדת על הסכם שישפר משמעותית את שכרן של הסייעות בכל תחומי העשייה בעיריית רחובות. נפגשתי היום עם ציבור הסייעות יחד עם סגן יו"ר ההסדרות מר רועי שרעבי. התחייבתי להביא את מצוקת השכר ותנאי העבודה למשא ומתן המתנהל מול האוצר. אנחנו יחד במאבק הצודק שלכן לשיפור השכר. התחייבתי להוליך מהלך של צעדים אירגונים במערכת החינוך בעיריית רחובות אם תביעות ההסתדרות במשא ומתן לא יניבו פרי. אני קורא לכן להמשיך במשימה הגדולה של חינוך הדור הצעיר בהן אתן עוסקות ומאחל לכן בריאות טובה והמשך עבודה פורייה. וועד העובדים כאן תמיד לרשותכן ואיתכן במאבק הצודק שלכן".

https://chat.whatsapp.com/DDOFX4aMYoKDNrqF3ryrIS

מ"מ ראש העיר זהר בלום במשרדו

מ"מ ראש העיר רחובות זהר בלום המחזיק בתיק החינוך: "אנחנו כרשות תומכים בתוספת השכר לסייעות שעושות עבודת קודש, כל מה שיכלנו לעשות מבחינת החוק עשינו וסייענו להן בכל מה שיכלנו כרשות מקומית. אך יחד עם זאת, יש לפעול בדרך חוקית ולא להכריז על חופשות מחלה מבלי להתחשב בעשרות אלפי הורים וילדים. אני פונה להורים להתאזר בסבלנות ומאמין שבשעות הקרובות יימצא הפיתרון לכל הצדדים. יש לציין שבאף שביתה שהתקיימה איי פעם, מעולם לא פגעו בילדי החינוך המיוחד, לצערי היום זה קרה, בגני הילדים ובכיתות בתי ספר של החינוך המיוחד, מסגרות החינוך המיוחד לא צריכות להכלל בשום שביתה, הילדים האלה זקוקים לכל שעת לימוד וטיפול".

https://chat.whatsapp.com/DDOFX4aMYoKDNrqF3ryrIS

 

תגובות

דילוג לתוכן