"שירה היא שפה עם עלי כותרת"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הספרייה העירונית רחובות מסיימת את סדרת ההצדעה ל-70 שנות ספרות הישראלית בחגיגת יצירה משולבת של שירה כתובה ומנוגנת בת ימינו. בואו לקחת חלק במפגש האחרון בסדרת ההצדעה לספרות הישראלית ביום רביעי הבא (18.7) בשעה 20:30   באולם מופת, רח' לוין אפשטיין רחובות.

אומרים, שהשפה העברית הולכת ומתכווצת לטובת אימוג'ים בטלפון הסלולרי. לא בטוח, כי הספרות פורחת, הספריות חוגגות ורבים הכותבים והקוראים.

הספריה המרכזית של חוויות בספריות מקיימת במהלך השנה, שנת ה-70 למדינה, ששה מפגשים של הצדעה לספרות הישראלית מראשית המדינה עד היום, בהשתתפות יוצרים-אורחים ומוסיקאים מן השורה הראשונה מכל הדורות. כל מפגש הינו יצירה ייחודית וחד-פעמית, פרי של חשיבה משותפת ושיתוף פעולה בין צוות הספרייה וצוות ההפקה. המפגשים הקודמים הביאו לקהל החם של רחובות את נעמי פולני, ישראל גוריון, נורית זרחי וילדי הירח, אורלי קסטל בלום, דורון תבורי,אתגר קרת וקורין אלאל במפגש שנות ה-90.

 

המפגש האחרון נושא את השם "שירה היא שפה עם עלי כותרת". הוא יתקיים ב-18 ביולי באולם "מופת", ויוקדש לשירה כתובה ומנוגנת בת ימינו. במפגש יתארח מגוון של משוררים ומוסיקאים לחגיגת יצירה משולבת, אותה ינחה, כמו את כל המפגשים, פרופ' נסים קלדרון.

סדרת המפגשים מציגה תמונה, שבה מוטבעות השפעותיו של המעגל ההיסטורי של ישראל, במעגל היצירה והתרבות, באופנים שונים ובתנועה נפרדת. הן משקפות את חיינו, הנעים בין פחדים ותקוות, במהלכם נחשפים הקצוות והחיבורים, החולשות והעוצמות.

אורחי המפגש האחרון באים מכל קצווי התרבות הישראלית:

דורי מנור, יליד 1971, משורר, עורך, חוקר תרבות ומתרגם מצרפתית ומאנגלית, זוכה פרס עמיחי לשירה ופרס טשרניחובסקי לתרגומי מופת.

טל ניצן, ילידת יפו, 1960, משוררת, סופרת ומתרגמת שירה ופרוזה מספרדית ומאנגלית.

שלומי חתוכה, יליד 1980, משורר ושדר רדיו, שחי בכפר שלם, וכבר למעלה מ-20 שנה חוקר את פרשת ילדי תימן האבודים.

דניאל סלומון, יליד חיפה 1973, זמר, מלחין ופסנתרן, שבמקביל להלחנת שירים, כותב מוסיקה למחזות וסרטים.

ערן צור, יליד קרית ביאליק 1965, זמר רוק, מלחין שירים ומוסיקה לתיאטרון וקולנוע, ובמקביל כותב שירה ופרוזה

מרים טוקאן, ילידת 1982, זמרת ערביה מכפר אעבלין, שבמקביל לקריירה המוסיקלית היא משפטנית, שמתמחה בהגנה על זכויות האדם בישראל.

בואו לקחת חלק במפגש האחרון בסדרת ההצדעה לספרות הישראלית

יום ד' 18.7 בשעה 20:30

באולם מופת, רח' לוין אפשטיין רחובות. לרכישת כרטיסים: 08-9457916

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *