תושבי רחובות שמחפשים את השורשים- בלש ההיסטוריה מחכה לכם

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

תושבי רחובות שמחפשים את שורשי המשפחה – בלש ההיסטוריה מחכה לכם

 

תושבי רחובות, מחפשים את שורשי המשפחה שלכם? אם כן, אולי כדאי שתדעו על שירות ייעץ גנאלוגי חינמי חדש, שיזם העיתונאי והבלש ההיסטורי צח אוריין בבית האזרח הוותיק בנס ציונה הסמוכה. שירות היעץ מציע סיוע והדרכה ראשונית, לכל שמבקש לחקור את שורשי משפחתו ולגלות מידע על אבות אבותיו בעיקר לשורדי שואה ומשפחותיהם.
השירות הגנאלוגי, החל ביוזמת העיתונאי והבלש ההיסטורי צח אוריין המתנדב בעמותה לרווחת האזרח הוותיק. זה החל בהרצאת מבוא של אוריין על עולם הגנאלוגיה המרתק ומאז הוא נפגש מידי יום ראשון עם חברי מרכז היום הרב תחומי וחברי מועדון אחווה שורדי השואה הפעיל במקום. לאחרונה החל השירות להיפתח גם לקהל הרחב והוא מציע מפגשים אישיים, במהלכם מאתרים מידע רלוונטי על המשפחות שלכם.

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/Ll5Vq8bB3Ea5sRJfONYPXJ
אוריין, שבעשור האחרון פעיל בעולם הגנאלוגיה היהודית, היה פעיל ומתנדב בין היתר בעמותה לחקר שורשי משפחה בישראל, כיהן כיו"ר סניף ת"א-דן של העמותה, יזם שירות יעץ דומה בבית אריאלה והיה חבר בוועדת ההיגוי של הכנס הבינלאומי לגנאלוגיה יהודית שנערך בירושלים. במהלך העשור האחרון הוא צבר ניסיון וידע רב בתחום, מרצה על כך במסגרות שונות ובין היתר הצליח לסייע לשורדת שואה בת 90 ילידת לודז' מתל אביב לאתר אח אבוד בארה"ב לאחר למעלה משבעים שנה מאז נפרדו בתחילת המלחמה.
"הצורך והרצון לשוב ולהתנדב היה שם כל הזמן, חיפשתי רק את המסגרת הראויה והמתאימה לכך" משחזר אוריין. "ואז נתקלתי בשלל לבבות אדומים גדולים שנפרסו ברחבי נס ציונה. הם היו חלק מקמפיין, שמטרתו לעודד את תושבי העיר לעשות מעשה טוב, להתנדב ולסייע לקהילה. פניתי למחלקת ההתנדבות באגף הרווחה של עיריית נס ציונה והם שידכו אותי לשמחתי לבית האזרח הוותיק, והשאר היסטוריה" מוסיף אוריין ומצטט את אלברט שוויצר כי "האושר הפנימי שאנו חשים לאחר שעשינו מעשה טוב, הוא התזונה שהנשמה דורשת".
תהליך הגשת הבקשה לשירות היעץ הינו בxמצעות טלפון לבית האזרח הוותיק בטלפון 089380470 או למייל של צח אוריין [email protected]

תגובות

דילוג לתוכן