תכנית הדרכה חדשה בגני הילדים בישראל למניעת שריפות – המבוססת על מודל אמריקאי

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

תכנית חינוכית  חדשה בגני ילדים בישראל חינוך למודעות ומניעת שרפות ודלקות המבוססת על תוכנית לימוד אמריקאית.בין השנים 2016-2018 נספו 16 ילדים כתוצאה משריפות, ממשחקים באש או מאמצעי חימום וגורמים נספים

העמותה הישראלית למיגון מאש,  הפועלת להעמקת המודעות בציבור  למען הצלת חיי אדם וצמצום נזקים לרכוש באירועי שריפה, תצא בחודש הבא בתוכנית הדרכה חדשה המיועדת לגיל הרך ובנויה על פי המודל האמריקאי- Learn not to Burn"” שמשרת שתי משמעויות – לימוד הילדים לא לשרוף וגם לא להישרף.

הפעילות המתוכננת בישראל בשיתוף הרשות הארצית לכבאות והצלה, ומבוססת על מערכי שיעור אמריקאים הכוללת 4 מפגשים שיתקיימו בתוך גני ילדים.

התוכנית החדשה תחל מהחודש הבא כפיילוט במספר גני ילדים במרכז הארץ והמפגשים יועברו ע"י מדריכים  מקצועיים מטעם העמותה שידגימו ויסבירו לילדים על האש, הגורמים לדליקות והאפשרות למנוע אותן.

התכנית נבנתה בשיתוף פעולה מלא של העמותה הישראלית למיגון מאש וראשות הכבאות וההצלה, תוך סינכרון מלא על מנת להכפיל כוח ואף יעשה שימוש בסמלים "זיק" ו"מים", המזוהים עם ראשות הכבאות וההצלה, על מנת שישמשו כדמויות המובילות את הפעילות החינוכית בגני הילדים.

בסיום הפעילות יקבלו הילדים מטף כיבוי במשקל 1 ק"ג  וגלאי עשן עצמאי אותם יוכלו לקחת הביתה.

לדברי ד"ר שמואל נתנאל, יו"ר העמותה: "בראש ובראשונה מטרת הפעילות החינוכית היא להעמיק את המודעות לסיכוני האש וזאת כדי למנוע מהם להתרחש מלכתחילה. אנו מאמינים כי החינוך מגיל צעיר הוא הגורם המרכזי להעלאת המודעות. כבר בגיל זה, יכולים ילדים לעשות לא מעט כדי קודם כל, להימנע מאש וגם לפעול במקרה וחלילה היא פורצת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *