תרגיל מוסדות חינוך 2020

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
תרגיל מצבי חירום שהתקיים בבית הספר ויצ”ו רחובות אשתקד. צילום: מגמת תקשורת ויצ”ו

היום , יקיים פיקוד העורף בשיתוף משרד החינוך והרשויות המקומיות תרגיל בכלל מוסדות החינוך בישראל. התרגיל יחל בשעה 10:05 בהפעלת אות בית ספרי וידמה תרחיש של ירי טילים בזמן ההפסקה. התלמידים יתרגלו הגעה למרחב המוגן.

במסגרת ההכנות לתרגיל התקיימו תרגילים מקדימים במספר מוסדות חינוך ברחבי הארץ וכן בוצעו הדרכות לתלמידים על ידי מערך מדריכי החירום של פיקוד העורף.

התרגיל יאפשר גיבוש תמונת מצב על היערכות ומוכנות מוסדות החינוך בארץ. במהלך התרגיל תבחן כשירות ותחזוקת המרחב המוגן בכלל מוסדות החינוך ובהמשך גם יפורסם דירוג הרשויות ובתי הספר המובילים בתחום המוכנות לחירום.

פיקוד העורף בשיתוף עם משרד החינוך והרשויות המקומיות ימשיך לעסוק בהעלאת מוכנות מוסדות החינוך לשעת חירום על ידי תרגול מתמיד והדרכות, כחלק ממערכת כוללת של תרגילים לאורך כל השנה.

נדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2020.

מידע נוסף ניתן למצוא במרכז המידע של פיקוד העורף, בטלפון 104, בSMS למספר הטלפון 052-9104104, באתר האינטרנט בכתובת WWW.OREF.ORG.IL וברשתות החברתיות.

מצורפים נתונים בנושא תרגיל מוסדות החינוך לשנת הלימודים תש”ף:

בתרגיל יקחו חלק:
2,354,000 תלמידי מוסדות החינוך, מתוכם 1,831,000 תלמידי בתי הספר ו-523,000 ילדי הגנים. בנוסף יקחו חלק בתרגיל 201,000 עובדי הוראה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן