תרחיש מלחמה: עיריית רחובות מתרגלת תרחישים לשעת חירום

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ראש העיר, רחמים מלול, ומנכ״ל העירייה דורון מילברג ניהלו היום(שני) תרגיל מקיף לשעת חירום, בהשתתפות כל גורמי העירייה, כולות ההצלה ופיקוד העורף.לתרגיל קדמו 4 תרגילים מכינים.מלול: ״תרגול אינטנסיבי בימי שגרה יאפשר לנו לתפקד היטב בזמן אמת״

מרכז ההפעלה הרשותי (ה״בונקר״ של עיריית רחובות לניהול העיר בשעת חירום) שוב רחש היום פעילות, עת שהו בו עובדי העירייה ואנשי פיקוד העורף בתרגיל מרכזי ומקיף לשעת חירום.
בעיריית רחובות ערכו היום תרגיל שדימה נפילת טילים בעיר, הפסקת חשמל והפסקת מים, על מנת לבחון ולשפר את יכולת ההתמודדות עם כל תרחיש אפשרי. התרגיל נערך בניהולו של אגף ביטחון וחירום, וארך החל מהבוקר ועד לשתיים בצהריים.
בתרגיל השתתפו כל הגורמים הרלוונטיים בעיריית רחובות: ראש העיר, רחמים מלול, המנכ״ל דורון מילברג, מנהל אגף החירום והביטחון אליצור זרחי, מנהל אגף התנועה, פיקוח ושיטור עירוני ליאור שוקרי, מנהלת אגף החינוך אפרת צוקרמן, מנהל אגף חזות העיר, ערן יחיא , מנהלת אגף השירותים החברתיים אירית שיפריס, מנהל האגף המוניציפלי הנכנס, צביקה מדהלה, וכן מ״מ מנכ״ל תאגיד המים הבאר השלישית, מנהלי האגפים נוספים וכל העובדים הרלוונטיים לשעת חירום.
בתרגיל נכחו כל נציגי כוחות החירום וההצלה המלווים את העיר: מפקד מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף אל״מ איתי לוי, ומפקד נפת השפלה בפיקוד העורף אל״מ אופיר כהן , סרן רומן פובולוצקי נציג יקל״ר מפיקוד העורף המלווה את העיר בשעת חירום, וכן נציגי המשטרה, כיבוי אש ומד״א.
לתרגיל המקיף קדמו תרגיל מכין שנערך ב4.7, תרגיל נוסף שערך תאגיד המים הבאר השלישית,כנס חירום מקיף שנערך ב8.9, ותרגיל מכין עם הסמב״צים של כל אחד מהמכלולים בעירייה האחראים על התחומים השונים בשעת חירום.
התרגיל החל בהתכנסות במרכז ההפעלה התת קרקעי במבנה העירייה, שם סקרו את התרחיש לשעת חירום.


התרגיל תוך שימוש במערכת השוע״ל, מערכת לניהול אירועים ומשימות במצב חירום. המערכת החדשנית אמורה להיות מוטמעת בכלל הרשויות בישראל אולם רק הרשויות המתקדמות ביותר הטמיעו אותה. המערכת אינטגרטיבית מאפשרת לנהל את כל המידע על המתרחש בעיר בשעת חירום, ובכך למעשה לקצר זמני תגובה ולשכלל את ההתמודדות והטיפול במצב בזמן אמת.
ראש העיר , רחמים מלול: ״אני מבקש לשבח את המנכ״ל ואת כל העובדים והמנהלים וכל השותפים שלקחו חלק בתרגיל המשמעותי היום. אנחנו מקפידים לתרגל את ההתנהלות בימי שגרה- על מנת להעניק לתושבים את מלוא המענה בשעת חירום. תרגול אינטנסיבי בימי שגרה יאפשר לנו לתפקד היטב בזמן אמת״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן